Rubrika: Ženy

Snaží se vás okolí rozdělit?

Snaží se vás okolí rozdělit?

Zamilovat se můžete do kohokoliv. A jelikož lásce neporučíte, může se stát, že si vyberete osobu, kterou vám vaše okolí jednoduše neschválí. Musíte se tedy připravit na to, že váš vztah bude pod neustálým tlakem toho, jak ho vnímají lidi kolem vás, kteří jsou přesvědčeni o tom, že byste měli jít od sebe.
polibek pod stromem

Hlas rodičů jako nekompromisní verdikt

Všichni máme vůči našim rodičům respekt a vážíme si všeho, co pro nás dělají. V momentě, kdy se však začnou míchat do našich osobních záležitostí, už to taková hitparáda není. Máte pocit, že vám dávají více než najevo to, že jste si vybrala špatného muže a jediné, co si přejí je to, abyste se rozešli? Válčit s nimi navěky nemůžete a rovněž jich nemůžete ani obcházet na úkor vašeho vztahu.
Jediné, co vám zůstává, je pevně doufat, že jednou vašeho partnera přijmou tak, jak jste to udělala vy.
muži na pivku

Kamarádi vašeho partnera a jejich vliv

Může se stát a nutno říct, že se stává poměrně často, že nejen volba muže, ale i partnerky musí projít jakousi schvalovací volbou. Pokud jste na kamarády vašeho partnera neudělala právě ten nejlepší dojem a jsou přesvědčeni o tom, že k němu nepatříte, věřte, že se k němu tato informace dostane a budou se snažit mu důvody k rozchodu s vámi – přednášet den co den.
Vy můžete udělat pouze jedno. Přesvědčit jeho přátelé, že za to stojíte a jste ženou, se kterou bude jejich kamarád šťastný. A samozřejmě kvůli vašemu partnerovi se pokusit o to, vycházet s nimi co nejlépe.
dívka s růží

Bývalá přítelkyně

Myslíte si, že je bývalá holka, se kterou chodil váš partner, je pro něho už dávno tabu? Omyl, ještě pořád má na něho vliv (i když ne takový) jako třeba vy. Pokud se ovšem rozešli jako kamarádi a v dobrém, berte ji jako možné ohrožení, protože v situaci, kdy se vás snaží lidi kolem vás rozdělit, může být pro něho „bývalka“ slabost.
Měla byste si s ní promluvit osobně a dát jí na známost, že je partner, který ji možná ještě přitahuje obsazený a nehodláte se ho vzdát. A vašemu milovanému dokázat, že lepší ženy než vás, na světě už není.

Trend vegetariánství

Trend vegetariánství

Vegetariánství je velká změna oproti normálnímu fungování. Není to zas tak zásadní krok oproti jiným alternativním stravovacím stylům typu veganství apod. Je to ale určitá změna, která může ale nemusí vést k lepšímu pocitu.
Pokud uvažujete o vegetariánství, myslete v první řadě na své zdraví. Je to opravdu nutné? Neublíží mi to? Netrpím nějakým onemocněním, které by to mohlo ovlivnit?
Jídelníček musíte přizpůsobit vašemu aktuálnímu stavu, vašim potřebám. Tělo reaguje jinak pokud jste nemocní, hubnete nebo sportujete.

salát

Co by ve vegetariánském jídelníčku nemělo chybět?
Snažte se jíst co nejpestřeji. Čím barevnější jídlo na talíři máte, tím více vitamínů a minerálů do sebe dostanete. Pravidelnost je také důležitá.

Každé jídlo by mělo obsahovat obiloviny.
Jezte co nejvíce zeleniny – vařená, čerstvá, v podobě smoothie nebo připravovaná na páře. To samé platí i pro ovoce – smoothie. Dvakrát denně zařaďte do jídelníčku luštěniny. V jídelníčku nesmí chybět mléko a zakysané mléčné výrobky – potraviny bohaté na vápník jsou důležité.

Samozřejmost je dostatek vajec, ořechů a semínek – tyto potraviny v sobě ukrývají „hodné“ tuky. Ve vašem jídelníčku by mělo být dostatek vlákniny – s tím je spojený i zvýšený pitný režim, vypijte přibližně 2 litry neperlivé vody denně, můžete kombinovat s neslazeným bylinkovým čajem.

zelenina

Každý má jiné důvody pro to být vegetarián. Rozhodně by to neměl ale dělat na úkor zdraví. Je to v určité míře pro tělo extrém. Nejíst maso znamená nižší příjem prospěšných látek a vitamínů. Ty musíte přijímat v jiné podobě. Proto by vegetariáni měli sníst více zeleniny a luštěnin. Tvrdí se, že v luštěninách jsou živiny, které se zcela vyrovnají živinám z masa. Berte to ovšem s rezervou, neboť nikdy nedostanete stejné množství látky z potravin rostlinného původu. Proto je lepší kombinace masa a zeleniny.

Smím prosit?

Smím prosit?

Ples je krásná společenská událost. Chceme dobře vypadat a reprezentovat na vsi i v Lucerně.
Ženy mají k dispozici spousty rad. Hlavně jak být nejkrásnější, jaké volit šaty, boty, účesy, líčení, parfémy či šperky . Na pány se někdy s radami zapomíná. Očekává se, že budou výbornými společníky, tanečníky a ochránci. Někteří ale mohou být v této roli trochu nejistí. Pro ty máme několik dobře míněných rad.
na první ples


Vhodně se obléknout a obout

Jen úplný ignorant by si vyšel na ples v džínách a triku (pokud se ovšem nejedná o „originální“ kostým na ples maškarní). Vhodný je oblek tmavé barvy, světlá košile a lepší kravata nebo motýlek. Co když se ale na pozvánce objeví heslo Black-tie? Je to zpráva, že si máte vzít smoking. K němu volte bílou košili, černý motýlek a lakovky. Pokud je smoking vyžadován tak se tomu vždy podřiďte. Přijít v něčem jiném by bylo považováno za neslušné.
Pozor na to, co oblékáte navrch na cestu, naprosto nevhodná je sportovní bunda, ze které vylézá společenský oblek. Tu si nechte na sjezdovku a na ples oblečte tmavý kabát.
Co se týká bot, mají samozřejmě ladit s oblečením a mají mít tenkou koženou podrážku. Ty s gumovou jsou vycházkové nebo sportovní a na ples se nehodí. Poznámka, že mají být perfektně čisté je kultivovaného muže nedůstojná, pardon, jen pro pořádek.
argentinské tango
Příchod

Není zpravidla vyžadováno být tam přesně na začátek. Ples obvykle začíná předtančením. To je vhodné stihnout. Předtančení sledujeme také proto, že bývá častým konverzačním tématem v průběhu plesu. Ke stolu přicházejte elegantně. Pozdravte známé a představte se neznámým hostům, kteří jsou již u stolu.
Věnujte se partnerce, kterou doprovázíte! Pomáhejte při usazování a vstávání a vůbec se snažte jí poskytovat celý večer komfort. Z této role nevypadávat !

Jak vyzvat ženu k tanci

Samozřejmostí je to, že své partnerce věnujete první tanec. Toto pravidlo rozhodně neporušujte. K dalším tancům můžete zvát samozřejmě i jiné ženy. Je standardním zvykem, že k tanci zvete ženy přátel a ženy sedící u společného stolu. Pokud někdo vyzve k tanci vaši partnerku, je slušnost vyzvat také tu jeho. Když je v blízkosti ženy, kterou chcete pozvat k tanci její doprovod (partner, rodiče), obraťte se nejdříve na něj a přátelsky požádejte o svolení k tanci. Když se s tanečnicí neznáte, nezapomeňte se představit. První se představuje muž. Po tanci poděkujte jak tanečnici, tak jejímu doprovodu.


Na co si dávat pozor u stolu

Když sedíte, povídáte si a popíjíte u stolu, tak můžete mít rozepnuté sako. Pokud se chystáte vyzvat ženu k tanci, hned při vstávání sako zapněte. Buďte elegantní, tančete a seznamujte se s novými lidmi. Nepřežeňte to s alkoholem, který někdy přináší až moc velké uvolnění. Mohl by přijít trapas a ostuda.

A rada na závěr

I když máte na plese hodně povinností, užijte si to také Vy sám!

Marilyn s velkým nosem?

Marilyn s velkým nosem?

Některé ženy mají tu výhodu, že jim příroda nadělila přirozenou krásu. My ostatní musíme té nespravedlivé přírodě trochu pomoci. Jak to dělaly ženy, které se svou krásou proslavily? A jen mezi námi – některé z nich nebyly zas tak velkými krasavicemi. Jen si s tímto nedostatkem uměly poradit.
Marilyn Monroe
o Když se řekne krásná žena, mnoho lidí si ještě dnes vybaví herečku Marilyn Monroe. Připadá Vám dokonalá? Nedejte se mýlit. I ona měla svůj mindrák. Tím byl příliš velký nos. Jak to zamaskovala? Změnila barvu vlasů z tmavé na blond, protáhla si černé kočičí linky u očí a zvýraznila rty. Najednou to vypadalo, že se nos stáhl o kousek zpět. A ještě jeden trik měla Marylin v zásobě. Vycpávala si podprsenku. Ne kvůli objemu. Tam k ní příroda zkoupá nebyla. Ale pokud chtěla, aby její poprsí působilo pevněji, uložila komínky mincí v místech, kde jsou bradavky. No řekněte, není to rozumně uložená měna?
o Další z krásných hereček by asi se svou kolegyní nesouhlasila v jedné věci. Brigitte Bardot tvrdila, že pokud chce být žena sexy, musí mít bezpodmínečně dlouhé vlasy. Což celý život dodržovala.

Twiggy přinesla hubenost

Znáte modelku, která si říkala Twiggy? A připadá Vám krásná? Mně také ne. Ona totiž nebyla krásná, ale byla zajímavá a neokoukaná. A co jí dodávalo tento punc?
– Pohled nevinné panenky.
– Oči orámované super dlouhými řasami.

Poté, co tato modelka vstoupila na mola, začaly se dít tři věci.
1. Výrazně vzrostl prodej dlouhých černých řas.
2. Dívky začaly nepřirozeně hubnout.
3. Do modelingových agentur se přijímaly pouze dívky s podvýživou.
brigitte bardot
Dnes tato bývalá modelka proti tomuto trendu sama bojuje.
o Další modelkou, která pomohla prodeji kosmetických výrobků, je Cara Delevinge. Poté, co udělala ze svého obočí módní doplněk, začaly se prodávat paletky na úpravu obočí. Tato současná nejlépe placená britská modelka prostě ví, jak na to.

Užívejte si neobvyklou chuť klíčků

Užívejte si neobvyklou chuť klíčků

Jste vegetariáni či vegani a zaměřujete se výhradně na rostlinnou stravu? V tom případě vás naproste nadchne možnost pěstovat si doma vlastní klíčky, které budete mít tím pádem v BIO kvalitě a vždycky čerstvé. Je to přitom opravdu velmi snadné, stačí, abyste si pořídili nějaké speciální sklenice na klíčení a jednotlivá semínka, která budete chtít vyzkoušet. Stačí to zalít vodou a pár hodin čekat. Je to rychlé, jednoduché a výsledek opravdu stojí za to. Získáte surovinu, ze kterou budete moci kouzlit v kuchyni, surovinu, která je nejenom chutná, ale hlavně i bohatá na důležité látky, jako jsou vitamíny, minerály a tak podobně.

soja

Klíčení si však zamilují nikoliv jen vegetariáni a vegani, ale také lidé na živočišné stravě. Tyto suroviny jsou totiž skvělým ozvláštněním, které se bude perfektně vyjímat ve vaší kuchyni. Jakmile jim jednou přijdete na chuť, budete je zařazovat rádi a často. Proč to tedy alespoň nevyzkoušet? Je to otázka pár desítek korun.

klíčky

Sklenice, do které se vše vejde

Pokud jste se rozhodli, že to vyzkoušíte, budete nejprve potřebovat pořídit kvalitní sklenici, kterou k těmto účelům budete využívat. Samozřejmě, že vám bude postačovat i obyčejná sklenka, kterou máte doma. Tyto speciální však mají vybudováno několik pater, abyste sem mohli umístit více druhů semínek. Navíc je zde chytře promyšlen systém odkapávání. Je to jednorázová investice, která se vám, pokud si klíčení oblíbíte, opravdu vyplatí.

Různé druhy, které vás nadchnou

Každý má jiné chuťové buňky, každého tedy nadchne něco trošku jiného. Pokud máte rádi tradiční chutě, tak si určitě zamilujete mungo fazole nebo třeba čočku. Jestliže budete chtít trošku experimentovat, máte možnost, na trhu můžete nalézt semínka řeřichy, pšenice, sóji a mnoha dalších rostlin, které určitě stojí za to, abyste jim dali šanci a ochutnali je.

Hubnutí nemusí být dřina

Hubnutí nemusí být dřina

Nejste spokojeni s tím, jak vypadá Vaše postava? Tukové polštáře jsou pro Vás neatraktivní a necítíte se kvůli nim dobře, proto jste se rozhodli pro redukci svojí váhy? Tak to zajisté také hledáte řešení, které už by Vám v takovém případě mohlo skutečně pomoct, o tom nepochybujte. Jestli chcete zhubnout, tak byste měli myslet, že bez změn ve Vašem životním stylu to jen tak nepůjde, protože právě tímto životním stylem jste se dopracovali ke svojí současné váze, což je věc, kterou je dobré si uvědomit, o tom nepochybujte.
měření pasu.jpg
Jestli si tedy chcete být jistí tím, že se dočkáte výsledků, tak byste se měli v první řadě zaměřit na stravování, protože to rozhoduje o mnohém, na to nezapomínejte. Vždy je dobré vyřadit tučná a nezdravá jídla, pokud ale chcete zkusit takové stravování, díky kterému nikdy nebudete mít hlad, a kilogramy půjdou dolů samy, bude pro Vás bílkovinová dieta naprosto ideální volbou, o tom nepochybujte.
modrý metr na váze.jpg

Zbavte se přebytečných kilogramů

Tento způsob je založený na tom, že se člověk snaží konzumovat převážně bílkoviny. Sacharidy a tuky jsou přijímány v omezeném množství. Věřte tomu, že si přijdete na své a takové řešení si skutečně oblíbíte, protože se dočkáte výsledků velice rychle, a to bez nějakého hladovění, na to se můžete spolehnout. Hladovění totiž nikdy není tou správnou cestou.
Bez pohybu to nepůjde
Pokud se navíc chcete dočkat výsledků rychleji, měli byste do svého života zařadit nějaký ten pohyb. Vždy byste ale měli zvolit takový, který Vás bude bavit, pokud tedy nemáte rádi cvičení v posilovně, rozhodně nemusíte něco takového podstupovat, i když je to sebevíc moderní. Raději jděte na procházku, proběhněte se nebo se začněte věnovat nějakému sportu, rozhodně to přinese výsledky, o tom nemusíte pochybovat. Je tedy jenom na Vás, pro co se rozhodnete, když ale nic nepodceníte, dočkáte se výsledků, které Vás doopravdy potěší.