Užívejte si neobvyklou chuť klíčků

Užívejte si neobvyklou chuť klíčků

Jste vegetariáni či vegani a zaměřujete se výhradně na rostlinnou stravu? V tom případě vás naproste nadchne možnost pěstovat si doma vlastní klíčky, které budete mít tím pádem v BIO kvalitě a vždycky čerstvé. Je to přitom opravdu velmi snadné, stačí, abyste si pořídili nějaké speciální sklenice na klíčení a jednotlivá semínka, která budete chtít vyzkoušet. Stačí to zalít vodou a pár hodin čekat. Je to rychlé, jednoduché a výsledek opravdu stojí za to. Získáte surovinu, ze kterou budete moci kouzlit v kuchyni, surovinu, která je nejenom chutná, ale hlavně i bohatá na důležité látky, jako jsou vitamíny, minerály a tak podobně.

soja

Klíčení si však zamilují nikoliv jen vegetariáni a vegani, ale také lidé na živočišné stravě. Tyto suroviny jsou totiž skvělým ozvláštněním, které se bude perfektně vyjímat ve vaší kuchyni. Jakmile jim jednou přijdete na chuť, budete je zařazovat rádi a často. Proč to tedy alespoň nevyzkoušet? Je to otázka pár desítek korun.

klíčky

Sklenice, do které se vše vejde

Pokud jste se rozhodli, že to vyzkoušíte, budete nejprve potřebovat pořídit kvalitní sklenici, kterou k těmto účelům budete využívat. Samozřejmě, že vám bude postačovat i obyčejná sklenka, kterou máte doma. Tyto speciální však mají vybudováno několik pater, abyste sem mohli umístit více druhů semínek. Navíc je zde chytře promyšlen systém odkapávání. Je to jednorázová investice, která se vám, pokud si klíčení oblíbíte, opravdu vyplatí.

Různé druhy, které vás nadchnou

Každý má jiné chuťové buňky, každého tedy nadchne něco trošku jiného. Pokud máte rádi tradiční chutě, tak si určitě zamilujete mungo fazole nebo třeba čočku. Jestliže budete chtít trošku experimentovat, máte možnost, na trhu můžete nalézt semínka řeřichy, pšenice, sóji a mnoha dalších rostlin, které určitě stojí za to, abyste jim dali šanci a ochutnali je.

Comments are closed.