V plynových spotřebičích se nešťourejte – zavolejte instalatéra

V plynových spotřebičích se nešťourejte – zavolejte instalatéra


Zemní plyn je stále příznivý https://www.kanalizace-instalateri.cz/zemni-plyn-je-stale-priznivy, co se týče topného média, a někteří lidé mu dávají přednost před pevnými palivy kvůli pohodlí, a to i za cenu vyšších provozních nákladů. Zemní plyn se vyplácí i tam, kde potřebujete v bytových domech ohřívat vodu a vařit na sporáku, je to stále úspornější varianta, než dálkově dodávaná teplá voda, a výhodné je to i v porovnání s elektrickým bojlerem a elektrickými průtokovými ohřívači vody. Vysoké ceny zemního plynu tedy nutně neznamenají, že každá domácnost automaticky přechází na jiný zdroj paliva, nehledě na vstupní investice a celkovou rekonstrukci dotyčného systému.

plynový hořák

Mít doma plynové spotřebiče však vyžaduje dodržování určitých zásad. Se zemním plynem totiž není radno si zahrávat, a co dovede výbuch plynu, si snadno domyslíte.

Nešťourejte se v tom – když se porouchá plynový kotel, je běžnou zvyklostí ihned povolat instalatéra. Některé kutily to však může svádět k tomu, překonat sám sebe a využít báječné výzvy k prokázání vlastní šikovnosti. Pokud jeto i váš případ, šikovnost si prokažte tím, že se vyučíte instalatérem a složíte učňovské zkoušky, pak se do oprav plynových kotlů můžete pustit.

plynový sporák

Karmu nechte vyčistit – používáte-li plynovou karmu, měli byste ji podrobovat pravidelným revizím a čištění. Může se zanášet mastným prachem, zejména pokud se nachází v blízkosti kuchyňského sporáku. A mastný prach se také dokáže vznítit anebo zařízení zanést tak, že přestane standardně fungovat. Karmu, stejně jako plynový kotel či kamna nechte opravovat, čistit a seřizovat pouze odborníky, nikdy se nepokoušejte o svépomocné práce, mohli byste na to doplatit únikem plynu a následnou explozí.

Únik plynu – ucítíte-li kdekoli (i mimo váš domov) zemní plyn, ihned volejte instalatéry v rámci havarijního servisu. A je úplně jedno, jestli je půlnoc nebo vánoční svátky. Instalatéři na výzvu úniku plynu reagují okamžitě a do terénu vyjíždí prakticky ihned.

Comments are closed.