Smím prosit?

Smím prosit?

Ples je krásná společenská událost. Chceme dobře vypadat a reprezentovat na vsi i v Lucerně.
Ženy mají k dispozici spousty rad. Hlavně jak být nejkrásnější, jaké volit šaty, boty, účesy, líčení, parfémy či šperky . Na pány se někdy s radami zapomíná. Očekává se, že budou výbornými společníky, tanečníky a ochránci. Někteří ale mohou být v této roli trochu nejistí. Pro ty máme několik dobře míněných rad.
na první ples


Vhodně se obléknout a obout

Jen úplný ignorant by si vyšel na ples v džínách a triku (pokud se ovšem nejedná o „originální“ kostým na ples maškarní). Vhodný je oblek tmavé barvy, světlá košile a lepší kravata nebo motýlek. Co když se ale na pozvánce objeví heslo Black-tie? Je to zpráva, že si máte vzít smoking. K němu volte bílou košili, černý motýlek a lakovky. Pokud je smoking vyžadován tak se tomu vždy podřiďte. Přijít v něčem jiném by bylo považováno za neslušné.
Pozor na to, co oblékáte navrch na cestu, naprosto nevhodná je sportovní bunda, ze které vylézá společenský oblek. Tu si nechte na sjezdovku a na ples oblečte tmavý kabát.
Co se týká bot, mají samozřejmě ladit s oblečením a mají mít tenkou koženou podrážku. Ty s gumovou jsou vycházkové nebo sportovní a na ples se nehodí. Poznámka, že mají být perfektně čisté je kultivovaného muže nedůstojná, pardon, jen pro pořádek.
argentinské tango
Příchod

Není zpravidla vyžadováno být tam přesně na začátek. Ples obvykle začíná předtančením. To je vhodné stihnout. Předtančení sledujeme také proto, že bývá častým konverzačním tématem v průběhu plesu. Ke stolu přicházejte elegantně. Pozdravte známé a představte se neznámým hostům, kteří jsou již u stolu.
Věnujte se partnerce, kterou doprovázíte! Pomáhejte při usazování a vstávání a vůbec se snažte jí poskytovat celý večer komfort. Z této role nevypadávat !

Jak vyzvat ženu k tanci

Samozřejmostí je to, že své partnerce věnujete první tanec. Toto pravidlo rozhodně neporušujte. K dalším tancům můžete zvát samozřejmě i jiné ženy. Je standardním zvykem, že k tanci zvete ženy přátel a ženy sedící u společného stolu. Pokud někdo vyzve k tanci vaši partnerku, je slušnost vyzvat také tu jeho. Když je v blízkosti ženy, kterou chcete pozvat k tanci její doprovod (partner, rodiče), obraťte se nejdříve na něj a přátelsky požádejte o svolení k tanci. Když se s tanečnicí neznáte, nezapomeňte se představit. První se představuje muž. Po tanci poděkujte jak tanečnici, tak jejímu doprovodu.


Na co si dávat pozor u stolu

Když sedíte, povídáte si a popíjíte u stolu, tak můžete mít rozepnuté sako. Pokud se chystáte vyzvat ženu k tanci, hned při vstávání sako zapněte. Buďte elegantní, tančete a seznamujte se s novými lidmi. Nepřežeňte to s alkoholem, který někdy přináší až moc velké uvolnění. Mohl by přijít trapas a ostuda.

A rada na závěr

I když máte na plese hodně povinností, užijte si to také Vy sám!

Comments are closed.