Sáček se zipem pomůže v zavazadle na dovolené

Sáček se zipem pomůže v zavazadle na dovolené


Balení věcí pro nadcházející dovolenou jsou obvykle činností, na kterou se každý z vás těší. Dovolenou vnímáme jako zasloužený týden nebo čtrnáct dnů volna a konečně si můžeme užít dny podle svých vlastních představ. To ovšem neznamená, abychom zanedbávali a podceňovali přípravné práce, tedy soupisku věcí, co si vzít s sebou, protože pakliže na něco zapomeneme, zbytečně nám to pokazí její průběh.

borové šišky

Balit věci lze chaoticky i systematicky. Někdo si sepisuje všechno na papír, někdo k tomu může využít mobilní telefon nebo notebook a někomu stačí jen vlastní hlava a paměť. Ať už patříte do jakékoli skupiny výletníků, doporučujeme vám přibalit do batohu, sportovní tašky nebo kufru několik sáčků s uzavíratelným zipem. Sáčky zip využijete pro různé příležitosti.

mořské lastury

Sbírejte přírodní suvenýry – lidé si z dovolených vozí mnoho předmětů, které darují svým blízkým, a mezi ně patří textilie, obuv, sklo a porcelán, knihy a podobné drobnosti, které nakupují v místních obchodech. Z dovolené si ale můžete přivést přírodní suvenýry, jako jsou kořeny stromů, kamínky, lastury a mušle, sušené ovoce, šišky či ořechy. To vše si můžete zabalit do zipových sáčků a bezpečně dopravit domů, aniž by se cokoli někam vysypalo, poztrácelo a poničilo. V případě ostřejších a těžších předmětů doporučujeme sáček vyztužit dalším sáčkem.

Zabraňte nepříjemnému zápachu – na dovolené míváme obvykle k dispozici alespoň jednu igelitovou tašku a do ní ukládáme špinavé oblečení. Propotit tričko a ponožky je velmi snadné a kam jinam to pak odložit, než do igelitky. Jenže ta nemá zipový uzávěr a takové ponožky po celodenní túře vám mohou znepříjemnit pobyt v hotelovém apartmá. Vložíte-li je do zipového pytle a zip uzavřete, jako kdybyste tam nic páchnoucího neměli. Zipové mechanismy jsou spolehlivé a nepropustí ani vodu a vlhkost, ani žádné nežádoucí pachy.

Comments are closed.