Rubrika: Výrobky

Dětská jídelní židlička

Dětská jídelní židlička

Naštěstí a zároveň na neštěstí je dnes na trhu poměrně velký výběr všech možných tvarů a barev a vybrat si může snad každý. Jen právě ten velký výběr může pro někoho znamenat jistý problém. I když zrovna nemůžeme rozhazovat peníze, tak seženeme poměrně zachovalé kousky v dětském bazaru nebo koupíme z druhé ruky přes internet. Rozhodně to není nedostupné zboží. Musí ale splňovat několik parametrů, abychom s ním byli spokojeni. A pozor.
dřevěné stoličky.jpg
Ne vždy to nejdražší znamená pro dítě to nejlepší. Jeden známý se mi před nedávnem svěřil, jak koupili pro dceru židličku za několik tisíc s různými funkcemi a ona v ní tvrdošíjně odmítala sedět. Pak se na návštěvě zamilovala do obyčejné dřevěné židličky za pár stovek a drahá židle šla z domu. Takže tady možná platí, oběhněte s dítkem nejdříve pár rodin a vyzkoušejte, jaký typ židle mu bude vyhovovat, v čem si chvíli rádo posedí.
jídelní židlička.jpg

Jaká by měla židlička být?

· Snadno omyvatelná
To je asi nejdůležitější faktor a rodiče vědí své. Pokud má nějaké textilní části, tak musí být lehce odnímatelné a pratelné. Po této stránce dostávají jídelní židličky asi nejvíce zabrat, dítko prostě kolem sebe patlá kde co, a neustále mu něco odpadává od pusy.
· Výškově nastavitelná
Židličku kupujeme většinou na několik let a měla by růst společně s dítětem. Tomu musí odpovídat nosnost a velikost. Nikomu se nechce za rok shánět další typ.
· Skladná
Tak, aby nezabírala v kuchyni zbytečně moc místa a zároveň se dala uložit časem třeba někam do komory nebo na půdu, než přijde na řadu další dítě.
· Kombinovaná se stolkem
Některé druhy jídelních židliček lze rozložit do samostatné židle a stolku, který pak slouží dětem k malování a hraní. Protože bývá většinou z plastu, nevadí, když ho ušpiní a vy je nemusíte tolik hlídat. Dříve existovaly dřevěné židličky, jejichž součástí byl i nočník, ty ale bohužel vymizely.

Výhodná balení

Výhodná balení

Nejednou se každý z nás určitě setkat s výhodným balením. Při pohledu na balíček, krabičku či cokoliv označeného jako výhodné balení to ve většině zákazníků vzbudí dojem „to chci mít“. Máme pocit, že tento výrobek v regále čeká právě na nás a vzhledem k jeho výhodnosti si jej musíme koupit, protože ušetříme, než kdybychom koupili standardní balení . Spoustu z nás ihned takovéto balení dá se svého košíku a míří s ním pokladně. Nakonec s výhodným produktem odchází domů v nákupní tašce s pocitem, jak dneska opravdu dobře nakoupil. Má radost, že tak výhodné balení ulovil právě on, že přišel do obchodu v pravou chvílí, jelikož zrovna takové balení nabízeli.
e obchod
Výhodné balení může mít různou formu. Může být prodáváno více výrobků najednou v nějaké sadě. Co se týká sáčků, tak jsou často nabízeny, jakože větší sáčky. Někdy je výhodné balení obohaceno o nějaký dárek, který v nás budí dojem, že je to opravdu bonus, když dostaneme k čaji nějakou krabičku či hrnek.
Pravdou je, že každé označené výhodné balení takovým balením být nemusí a je to opravdu jenom tah obchodníků na mysl zákazníků a dost často se jim vyplatí, protože o dané výrobky je ihned větší zájem. Ve skutečnosti však balení tak výhodné není, jelikož, když rozpočítáme hodnotu obsahu balení, zjistíme, že kdybychom koupili jednotlivé kusy, zaplatili bychom stejně v některých případech i něco méně. Co se týká balení v sáčcích, vyplatí se rozpočítat cenu za gramáž výhodného balení a standardního. Stejně tomu je u nápojů. A dárky, které jsou často nabízeny, mají opravdu takovou hodnotu?
děvče a recyklace
Záleží na každém z nás, jak se nechá ovlivnit a zda se nechá ovlivnit reklamními tahy obchodů a prodejců. Každý zákazník by si měl před nákupem výhodné balení přepočítat, zda nabízené balení je opravdu dobrou koupí a zda by nebylo od věci koupit balení standardní, jelikož vyjde opravdu levněji.

Na kapry v zimě

Na kapry v zimě

Spousta rybářů, jakmile se trochu ochladí, odkládá své rybářské náčiní zimnímu odpočinku. A to je škoda, neboť se připravují o zážitky z lovu, které může rybaření v podzimních a zimních měsících přinést. Ryby však i v zimě berou a mnoho rybářů netuší, co zimní rybařina obnáší a jak je možné si ji užít až do posledních dnů.

rybáři

Všeobecně je mezi rybáři známo, že kapr v zimě nespí – je jenom pomalejší a v chladné vodě se krmí mnohem méně. Ale je možné se na začátku zimy dočkat slušného úlovku kapra, cejnů a plotic. Jsou však i dny, kdy sedíte na břehu či na lodi bez jediného záběru. Mezi rybářem na břehu a rybářem na ojíněné lodi je značný rozdíl. Ten na břehu je na tom o poznání lépe. Může přešlapovat a podupávat, aby se zahřál, rybář na loďce má prostor omezený a ve větru, mlze a chladu sedí téměř bez hnutí. Pohybuje jen prsty v botách a sem tam si promne zkřehlé ruce. Protože však zimní úlovky nejsou bez šance, zapálený rybář udělá pro radost ze záběru první poslední, usedne na břehu anebo do lodi, nahodí a čeká a čeká.

Podmínkou pro úspěch je klidnější, ustálené počasí. Avšak někdy vytáhnete kapra i při silném větru anebo lína v prosinci.
V zimním období na loďce je důležité vybrat si správné místo, vhodnější jsou hlubší vody a tam, kde jsou pod vodou překážky, třeba zatopené stromy. K zimnímu lovu můžete použít středně dlouhý prut, vlasec 0,25 a slabý krátký návazec z pletenky s navázaným malým háčkem. Silnější vlasec je třeba zvolit z nutnosti – z důvodu podvodních překážek.

Vhodnou nástrahou jsou bílí červi a kousíček těsta, který připravíte podle osvědčených receptů, např. strouhanka s piškoty, apod. Přípravy těst na rybí návnadu všichni rybáři dobře znají. Těsto je možné připravit i do zásoby, vydrží v lednici i týden.

rybář

Během lovu ještě ryby přikrmujte třeba namočeným chlebem. Ryby pomalu sbírají klesající krmení, zvedají se do vodního sloupce a přitom zachytí i nástrahu, která klesá zároveň s krmením.
Výpad kapra je prudký a náhlý, a je-li rybář nepozorný, snadno o rybu přijde. Při výpadu kapra směrem k překážkám se rybu snažte tahem prutu přibrzdit a otočit. Jestliže se to podaří, nasměrujte kapra na volnou vodu za lodí a máte vyhráno.
Tak Petrův zdar a na shledanou na jaře.

Bezpečné zajištění při úpravě fasády domu

Bezpečné zajištění při úpravě fasády domu

Pečlivá příprava, už před započetím práce na úpravě fasády domu, se vyplatí. Bezpečnost při práci je na prvním místě. Proto by variantu provedení úpravy fasády pomocí výsuvného žebříku měla nahradit bezpečnější varianta – a to pomocí vhodného lešení. To lze zakoupit, ale vzhledem k tomu, že lešení budete potřebovat jednorázově, si ho můžete pronajmout. Existuje více druhů lešení a vy budete mít možnost si vybrat, které bude pro vaše záměry nejvhodnější.

lešení

Rámové fasádní lešení nabízí systémové řešení nejen při opravě fasády, ale usnadní výměnu oken či střechy. Disponuje výběrem délek jednotlivých polí. Od sedmdesáti centimetrových až po čtyřmetrové. Je proto vhodné i na práce půdorysně členitých budov. Největší předností rámového lešení je rychlost a jednoduchost montáže.

Hliníkové věže jsou určené především pro lokální úpravy domu – čištění a montáže okapů či parapetů. Rovněž jsou vhodným pomocníkem při úpravě fasády. Výhodou je jejich nízká hmotnost a jednoduchá montáž, kterou zvládne každý, trochu manuálně zručný, člověk. Hliníkové věže se mohou použít jenom na rovném a zpevněném podkladu, na kterém nejsou žádné překážky.

Modulární systém může mít podobu pojízdného hliníkového lešení. V různých výškových možnostech. Nízká hmotnost a poměrně snadná manipulace jsou výhodou také při sestavování. Tento systém je vhodný při úpravě fasády nižších, přízemních budov.

plátno

Trubkové lešení je ideální pro práci na domech, které stojí na náročném, nerovném terénu. Dá se postavit téměř kdekoliv. Jeho jedinou nevýhodou je, že zabírá poměrně dost místa. Ale pokud máte atypickou stavbu, využijete jeho variabilnost. Má výhody i nevýhody. Pokud se rozhodnete pro tento způsob podpory ve výškách, při úpravě fasády vašeho domu, podrobnější informace najdete v internetovém magazínu .

Majolika znovu objevená

Majolika znovu objevená

Majolika zůstává stále oblíbenou keramikou. Je charakteristická svojí bílou glazurou, na které jsou vyobrazeny například:
§ rostlinné motivy
§ lidské postavy
§ zvířata
§ ptáci
§ jeleni
keramická mísa
Všechny dekory jsou vyobrazeny v barvách vysokého ohně, to jest:
§ v sytě modré
§ ve žluté
§ v zelené
§ v okrové
Majolika je původem ze Španělska, a svůj název dostala podle ostrova Mallorka drobným zkomolením jména tohoto ostrova. Právě přes Mallorku se výrobky z keramiky v polovině patnáctého století přepravovali na lodích do Itálie. Později se tato tradiční keramika začala vyrábět i zde, v provincii Ravenna. V šestnáctém století se výroba přesunula i do dalších zemí v Evropě a dostala jméno fajáns. Poměrně brzy tato keramika zdomácněla ve Francii, Německu, Švýcarsku, Holandsku a také na Moravě. Z fajánsové keramiky se vyrábělo mnoho výrobků, převážně:
§ talíře
§ džbánky
§ vázy
§ amfory
§ misky
V Holandsku měla fajáns barvy pouze modrou a bílou. Získala si velký úspěch ve světě.
Na jižní Moravě, v obci Tupesy, se rozvinula majolika v bíle glazované džbánky, které byly namalované květinovým dekorem v červené, žluté, modré a zelené barvě. A právě zde dostala majolika své další jméno, a to tupeská keramika.
Majolika zůstává oblíbeným druhem keramiky i dnes, jak v tradičním, tak i v moderním pojetí. Ateliér Strnad stále vyrábí hrnečky, svícny, konvice a mísy, které zdobí klasickými kopretinami, anebo věčnou levandulí v tradičních barvách.
konvice na hrnku

Zajímavosti o majolice

§ Výrobky z keramiky byly původně pokryty cínovým smaltovým povrchem. Dnes se termín majolika užívá především pro keramiku, která je smaltována a zdobena shora smaltem.
§ Keramické výrobky fajáns mají nažloutlou, anebo načervenalou barvu. Jsou pokryté bílou, neprůhlednou glazurou. Často jsou považovány za jemnou keramiku, protože vzhledem mnohdy připomínají porcelán, za který jsou zaměňovány.

Modrá krabička do celého světa

Modrá krabička do celého světa

Značka NIVEA je na našem trhu už neuvěřitelné jedno celé století. A stále se nemá k odchodu do důchodu. Není divu. Léty ověřená kvalita neklesá. Mnoho výrobků, které doslova dobyly svět, přišlo na svět docela náhodou. U pleťového krému NIVEA to v žádném případě neplatí. Tady se sešli tři muži a rozhodli se pro jeho zrození.
– Prvním mužem byl hamburský lékárník doktor Oscar Troplowitz, který zakoupil laboratoř pro dermatologické léčebné produkty. Laboratoř původně patřila muži, kterým byl Paul C. Beiersdorf.
– Ten už dříve spolupracoval s druhým otcem NIVEI, s uznávaným dermatologem, který se jmenoval Paul Gerson Unna. Oscar Troplowitz ho přizval ke spolupráci.
– Nakonec kontaktovali chemika doktora Isaaca Lifschütze. Isaac vyvinul speciální emulgační přísadu, která umožnovala spojit vodu a olej. To měl být základ budoucího krému.
hezká holka v klobouku

Čistá a spolehlivá

Původním záměrem Isaaca však nebyla výroba pleťového krému, ale vynález lékařského přípravku. Oscar se však rozhodl přeci jen pro krém a slavná NIVEA byla na světě.
o Název vznikl z latinského slova „nivis“, což v překladu znamená „sníh“.
Když přišla Nivea na trh, byla to BOMBA. Do té doby se používaly pouze oleje a pudry. Konečně krém, který se dobře roztíral, chránil pleť přes sluncem, před mrazem a měl jeden bonus navíc – krásně voněl.
plechovka Nivey

O tři roky později se NIVEA prodávala ve třiačtyřiceti zemích světa. Dnes už si asi neumíme představit, že by se NIVEA mohla vyskytovat v jiné krabičce nežli v modré. Za počátku své existence byla krabička žlutá. A to celých čtrnáct let. Jenže přišla „revoluční“ dvacátá léta, kdy ženy odhazovaly korzety a staropanenská žlutá k tomu nějak nešla. NIVEA se tedy natrvalo přestěhovala do modré. Podle psychologie barev má bílá symbolizovat nevinnost a čistotu. Modrá je symbolem průzračnosti a spolehlivosti. Myslím, že ty barvy byly vybrány celkem dobře.

Luxusní olivové oleje najdete u nás

Luxusní olivové oleje najdete u nás

V kuchyni se neobejdete bez…?
Oleje. Jen velmi málo věcí můžete připravit bez oleje, případně jiného tuku. Největší počet pokrmů se připravuje na oleji. Vždy záleží na kvalitě zvoleného oleje, protože jeho chuť ovlivňuje chuť výsledného pokrmu. Určitě víte, že v supermarketech najdete mnoho druhů olejů, které můžete koupit. Ale asi je vm jasné, že s kvalitou to nijak valné nebude. Hledáte nejlepší olej, který dodá skvělou chuť jak studeným, tak teplém pokrmům?

olej v misce

Olivový olej extra panenský je typický zejména pro mořskou kuchyni, kde se používá již dlouhá staletí. Odtud pochází většina olejů, které najdete na našem e-shopu. Nabízíme jak běžně dostupné oleje tradičních výrobců, tak skutečné skvosty. Máme i velmi drahé oleje, které mohou být perfektním dárkem pro ty, kteří ocení vysokou kvalitu surovin.

Odkud máme oleje? Najdete u nás nejlepší olivové oleje z

  • ŘeckaItálie
  • Španělska
  • Chorvatska

Právě v těchto státech najdeme největší produkci těch nejlepších olivových olejů. I na dovolené můžete potkat olivové sady, ze kterých pochází vynikající extra panenské oleje. Tyto oleje jsou typické pro studenou kuchyni, zejména pro zeleninové a těstovinové saláty, různé zálivky, omáčky a podobně. Rozhodně s nimi neuděláte chybu ani při použití v teplé kuchyni. Zkuste naložit steak do takto kvalitního oleje, rozdíl poznáte již při prvním soustu.

olivový olej

Degustační sady i velká balení
Nemáte s olivovými oleji zkušenosti, a chcete nejprve zjistit, zda by vám chutnal? Najdete u nás malá degustační balení. Pro milovníky olivových olejů máme i ochucené oleje například lanýžem. Spotřebujete oleje opravdu hodně? Pak vás určitě potěší, že vám můžeme nabídnout velké balení v plechovém kanystru, kde se olej dobře uchovává a odkud se snadno dávkuje. Najdete novou složku svých pokrmů, a dopřávejte si ty nejlepší oleje. Opravdu poznáte i vy rozdíl mezi marinádou z kvalitního olivového oleje a mezi marinádou z řepkového oleje za pár korun.

V jaké formě můžete užívat kolagen?

V jaké formě můžete užívat kolagen?

Kolagen je bílkovina nerozpustná ve vodě, která v našem těle tvoří základ pro tkáně, kosti, šlachy, zuby a podobně. Najdeme ji tedy v těle každého z nás. Kolagen je důležitý nejen pro správné fungování našeho těla, ale ovlivňuje také náš vzhled. Nedostatek kolagenu má negativní vliv na vaši pleť, vlasy, nehty a podobně. Vzhledem k tomu, že zhruba kolem třicátého roku tělo začíná produkovat méně kolagenu, je dobré dodávat kolagen našemu tělu i jinak.

kolagen

Kolagenu známe přes dvacet různých typů. Každý z nich má v těle trochu jinou úlohu. Při vybírání toho správného se tedy zaměřte na to, kde si myslíte, že je u vás momentálně kolagen nejvíce potřeba. A v jakých formách můžete kolagen užívat? Existuje jich spoustu a každý si může vybrat podle toho, co mu nejvíce vyhovuje. Klasickou formou je například kolagen ve formě tabletek. Většinou se užívá 1 až 2 tobolky denně. Dostupné jsou různě velká balení s různými typy kolagenů. Pokud si nejste jistí, které vybrat, v lékárně či ve specializovaných prodejnách vám jistě poradí.

tabletky

Pro někoho je forma polykání tabletek nepředstavitelná. Je to v pořádku, můžete zvolit jinou formu. Velmi oblíbený je například kolagenový nápoj. Odměříte si dávku kolagenu podle doporučeného dávkování a tu poté rozmícháte ve vodě, až vám vznikne výživný nápoj. Ten vypijete a máte dodanou denní dávku kolagenu. Kolagen je většinou bez chuti či s nějakou lehkou příchutí, pro lepší chuť.

Další formou, užívanou ve skin care, jsou kolageny přidávané do pečující kosmetiky. Jedná se nejčastěji o pleťové krémy, protože se ví, že kolagen má velmi pozitivní účinky na vzhled pleti. Udržuje ji mladistvou, svěží a pleť působí https://21stoleti.cz/2017/10/20/jak-lidska-pritomnost-pusobi-na-mimiku-stenat/ zdravě a nejsou na ní znát známky únavy. Můžete si zakoupit také kolagen v podobě pleťového séra nebo například kolagenové polštářky na vaše oční okolí. Záleží na tom, co vám bude vyhovovat.

Už máte všechno?

Už máte všechno?

Nastala chvíle, kdy už i vy konečně můžete začít chystat věci pro své malé miminko, které se co nevidět narodí. Maminky a novorozenci si při začátcích vystačí s málem. Jelikož miminko v prvních měsících spinká. Tak že vám naprosto bude stačit výbava jako jsou pleny, buď to látkové nebo jednorázové, oblečení pro miminko je samozřejmostí. nějakou tu kosmetiku, většinou jsou to speciální krémy na opruzení a pokožku, dále se vám možná i budou hodit krmící lahve, ale to už záleží na vás. No a jinak bude mít miminko vše co potřebuje a to nedůležitější bude mít při sobě. Svou maminku, která by mu měla být v blízkosti.

miminko

Ale přeci jsme jen na něco zapomněli. Už se nemůžete dočkat až svému miminku poprvé ukážete svět a k tomu budete potřebovat kočárek. V kterém miminko budete vozit. Už jste nad koupi uvažovali? Máte o kočárku nějakou představu? Na světě je opravdu hodně značek kočárků, které si můžete koupit. Najdete opravdu široký výběr od retro kočárku až po ty nejmodernější. Jako jsou třeba kočárky Riko. Jedná se o společnost, která je výrobcem multifunkčních kočárků. Výhodou eshopu je i záruční a pozáruční servis když bude potřeba

kočárek

Vyrábí se s vysoce kvalitního materiálu, který je pečlivě zpracován. Kočárek dá vašemu miminku komfort, který si zaslouží. Všechny kočárky značky Riko splňují bezpečnostní podmínky Evropské unie, takže nemusíte mít žádné obavy. Všechny kočárky mají originální design. Můžete si vybrat z více typů ( riko basic sport, riko brano ecco, riko brano luxe) a mnoho dalších. Vybírat taky můžete z dvojkombinací nebo v trojkombinaci. Dále máte na výběr i různé barvy, jak pro chlapečky, tak i pro holčičky. Kočárky jsou lehké a velmi dobře ovladatelné. Cena kočárků je taky velmi příznivá. Kočárek vám může posloužit třeba i potom pro druhé miminko.

Nejlepší je vsadit na jistotu a koupit to, co už je ověřené. Kočárky Riko jsou doporučovány budoucím maminkám a tatínkům. I vy si vyberte ten svůj.

Tenisové míčky Dunlop pro široké možnosti využití

Tenisové míčky Dunlop pro široké možnosti využití

Že si zahrajete s tenisovými míčky Dunlop tenis, a třeba odehrajete i zápas na špičkové úrovni, je jasné. Míčky však můžete využít i jinak, a velice zábavně.

Vezměte si je do práce – pokud pracujete v kanceláři nebo někde, kde vykonáváte sedavé zaměstnání, a jste pracovně vytíženi natolik, že vám hrozí chronický stres, může se vám tenisový míček Dunlop Sport Oáza hodit jako perfektní antistres. Je vhodný z toho důvodu, že má optimální velikost na pohazování si v jedné ruce, je chlupatý, takže vám nebude z ruky padat, je sytě barevný, což vás rozveselí, a je také měkký, takže vás to nebude bolet.

Cestujte s nimi ve vlaku – tenisáky se hodí i pro pohazování si ve vlakovém kupé, pokud tam cestujete v partě přátel. Můžete si s ním házet proti sobě anebo si s ním pohazovat podobně, jako v zaměstnání. Teoreticky by to šlo i v autobuse nebo v letadle, ale tam záleží na benevolentnosti přepravců a spolucestujících.

tenisový míček

Házejte je psovi – máte doma psa nebo kočku? Možná je tenisák začne bavit a vy tím pro něj najdete další uplatnění.

Zahrajte si fotbálek – vyhledejte šikovnou rovnou plochu, třeba asfaltovou silnici nebo vybetonované prostranství, a tam proti sobě postavte dvě malé branky, nebo si je jen namalujte křídou. Hrát fotbálek s tenisákem je velmi zábavné a hlavně náročné zejména na šikovnost. Vyzkoušejte a uvidíte, třeba vás to bude bavit.

tenisové míče

Zahrajte si hokej – nejen fotbálek, ale i obdobu pozemního hokeje. Stačí vám k tomu docela obyčejné hokejové hokejky, pevná obuv a lehké oblečení, no a možná i nějaký ten chránič na kolena a na lokty. Takto se mládež bavila hlavně za socialismu, kdy k tomu byla vhodná příležitost a více možností ve městech na volných otevřených plochách. Tehdy také na sebe měli lidé více času venku, neexistovaly mobilní sítě a nikdo netrávil volný čas pobytem ve virtuálním světě Internetu a hlavně na sociálních sítích.