Rubrika: Výrobky

Luxusní olivové oleje najdete u nás

Luxusní olivové oleje najdete u nás

V kuchyni se neobejdete bez…?
Oleje. Jen velmi málo věcí můžete připravit bez oleje, případně jiného tuku. Největší počet pokrmů se připravuje na oleji. Vždy záleží na kvalitě zvoleného oleje, protože jeho chuť ovlivňuje chuť výsledného pokrmu. Určitě víte, že v supermarketech najdete mnoho druhů olejů, které můžete koupit. Ale asi je vm jasné, že s kvalitou to nijak valné nebude. Hledáte nejlepší olej, který dodá skvělou chuť jak studeným, tak teplém pokrmům?

olej v misce

Olivový olej extra panenský je typický zejména pro mořskou kuchyni, kde se používá již dlouhá staletí. Odtud pochází většina olejů, které najdete na našem e-shopu. Nabízíme jak běžně dostupné oleje tradičních výrobců, tak skutečné skvosty. Máme i velmi drahé oleje, které mohou být perfektním dárkem pro ty, kteří ocení vysokou kvalitu surovin.

Odkud máme oleje? Najdete u nás nejlepší olivové oleje z

  • ŘeckaItálie
  • Španělska
  • Chorvatska

Právě v těchto státech najdeme největší produkci těch nejlepších olivových olejů. I na dovolené můžete potkat olivové sady, ze kterých pochází vynikající extra panenské oleje. Tyto oleje jsou typické pro studenou kuchyni, zejména pro zeleninové a těstovinové saláty, různé zálivky, omáčky a podobně. Rozhodně s nimi neuděláte chybu ani při použití v teplé kuchyni. Zkuste naložit steak do takto kvalitního oleje, rozdíl poznáte již při prvním soustu.

olivový olej

Degustační sady i velká balení
Nemáte s olivovými oleji zkušenosti, a chcete nejprve zjistit, zda by vám chutnal? Najdete u nás malá degustační balení. Pro milovníky olivových olejů máme i ochucené oleje například lanýžem. Spotřebujete oleje opravdu hodně? Pak vás určitě potěší, že vám můžeme nabídnout velké balení v plechovém kanystru, kde se olej dobře uchovává a odkud se snadno dávkuje. Najdete novou složku svých pokrmů, a dopřávejte si ty nejlepší oleje. Opravdu poznáte i vy rozdíl mezi marinádou z kvalitního olivového oleje a mezi marinádou z řepkového oleje za pár korun.

V jaké formě můžete užívat kolagen?

V jaké formě můžete užívat kolagen?

Kolagen je bílkovina nerozpustná ve vodě, která v našem těle tvoří základ pro tkáně, kosti, šlachy, zuby a podobně. Najdeme ji tedy v těle každého z nás. Kolagen je důležitý nejen pro správné fungování našeho těla, ale ovlivňuje také náš vzhled. Nedostatek kolagenu má negativní vliv na vaši pleť, vlasy, nehty a podobně. Vzhledem k tomu, že zhruba kolem třicátého roku tělo začíná produkovat méně kolagenu, je dobré dodávat kolagen našemu tělu i jinak.

kolagen

Kolagenu známe přes dvacet různých typů. Každý z nich má v těle trochu jinou úlohu. Při vybírání toho správného se tedy zaměřte na to, kde si myslíte, že je u vás momentálně kolagen nejvíce potřeba. A v jakých formách můžete kolagen užívat? Existuje jich spoustu a každý si může vybrat podle toho, co mu nejvíce vyhovuje. Klasickou formou je například kolagen ve formě tabletek. Většinou se užívá 1 až 2 tobolky denně. Dostupné jsou různě velká balení s různými typy kolagenů. Pokud si nejste jistí, které vybrat, v lékárně či ve specializovaných prodejnách vám jistě poradí.

tabletky

Pro někoho je forma polykání tabletek nepředstavitelná. Je to v pořádku, můžete zvolit jinou formu. Velmi oblíbený je například kolagenový nápoj. Odměříte si dávku kolagenu podle doporučeného dávkování a tu poté rozmícháte ve vodě, až vám vznikne výživný nápoj. Ten vypijete a máte dodanou denní dávku kolagenu. Kolagen je většinou bez chuti či s nějakou lehkou příchutí, pro lepší chuť.

Další formou, užívanou ve skin care, jsou kolageny přidávané do pečující kosmetiky. Jedná se nejčastěji o pleťové krémy, protože se ví, že kolagen má velmi pozitivní účinky na vzhled pleti. Udržuje ji mladistvou, svěží a pleť působí https://21stoleti.cz/2017/10/20/jak-lidska-pritomnost-pusobi-na-mimiku-stenat/ zdravě a nejsou na ní znát známky únavy. Můžete si zakoupit také kolagen v podobě pleťového séra nebo například kolagenové polštářky na vaše oční okolí. Záleží na tom, co vám bude vyhovovat.

Už máte všechno?

Už máte všechno?

Nastala chvíle, kdy už i vy konečně můžete začít chystat věci pro své malé miminko, které se co nevidět narodí. Maminky a novorozenci si při začátcích vystačí s málem. Jelikož miminko v prvních měsících spinká. Tak že vám naprosto bude stačit výbava jako jsou pleny, buď to látkové nebo jednorázové, oblečení pro miminko je samozřejmostí. nějakou tu kosmetiku, většinou jsou to speciální krémy na opruzení a pokožku, dále se vám možná i budou hodit krmící lahve, ale to už záleží na vás. No a jinak bude mít miminko vše co potřebuje a to nedůležitější bude mít při sobě. Svou maminku, která by mu měla být v blízkosti.

miminko

Ale přeci jsme jen na něco zapomněli. Už se nemůžete dočkat až svému miminku poprvé ukážete svět a k tomu budete potřebovat kočárek. V kterém miminko budete vozit. Už jste nad koupi uvažovali? Máte o kočárku nějakou představu? Na světě je opravdu hodně značek kočárků, které si můžete koupit. Najdete opravdu široký výběr od retro kočárku až po ty nejmodernější. Jako jsou třeba kočárky Riko. Jedná se o společnost, která je výrobcem multifunkčních kočárků. Výhodou eshopu je i záruční a pozáruční servis když bude potřeba

kočárek

Vyrábí se s vysoce kvalitního materiálu, který je pečlivě zpracován. Kočárek dá vašemu miminku komfort, který si zaslouží. Všechny kočárky značky Riko splňují bezpečnostní podmínky Evropské unie, takže nemusíte mít žádné obavy. Všechny kočárky mají originální design. Můžete si vybrat z více typů ( riko basic sport, riko brano ecco, riko brano luxe) a mnoho dalších. Vybírat taky můžete z dvojkombinací nebo v trojkombinaci. Dále máte na výběr i různé barvy, jak pro chlapečky, tak i pro holčičky. Kočárky jsou lehké a velmi dobře ovladatelné. Cena kočárků je taky velmi příznivá. Kočárek vám může posloužit třeba i potom pro druhé miminko.

Nejlepší je vsadit na jistotu a koupit to, co už je ověřené. Kočárky Riko jsou doporučovány budoucím maminkám a tatínkům. I vy si vyberte ten svůj.

Tenisové míčky Dunlop pro široké možnosti využití

Tenisové míčky Dunlop pro široké možnosti využití

Že si zahrajete s tenisovými míčky Dunlop tenis, a třeba odehrajete i zápas na špičkové úrovni, je jasné. Míčky však můžete využít i jinak, a velice zábavně.

Vezměte si je do práce – pokud pracujete v kanceláři nebo někde, kde vykonáváte sedavé zaměstnání, a jste pracovně vytíženi natolik, že vám hrozí chronický stres, může se vám tenisový míček Dunlop Sport Oáza hodit jako perfektní antistres. Je vhodný z toho důvodu, že má optimální velikost na pohazování si v jedné ruce, je chlupatý, takže vám nebude z ruky padat, je sytě barevný, což vás rozveselí, a je také měkký, takže vás to nebude bolet.

Cestujte s nimi ve vlaku – tenisáky se hodí i pro pohazování si ve vlakovém kupé, pokud tam cestujete v partě přátel. Můžete si s ním házet proti sobě anebo si s ním pohazovat podobně, jako v zaměstnání. Teoreticky by to šlo i v autobuse nebo v letadle, ale tam záleží na benevolentnosti přepravců a spolucestujících.

tenisový míček

Házejte je psovi – máte doma psa nebo kočku? Možná je tenisák začne bavit a vy tím pro něj najdete další uplatnění.

Zahrajte si fotbálek – vyhledejte šikovnou rovnou plochu, třeba asfaltovou silnici nebo vybetonované prostranství, a tam proti sobě postavte dvě malé branky, nebo si je jen namalujte křídou. Hrát fotbálek s tenisákem je velmi zábavné a hlavně náročné zejména na šikovnost. Vyzkoušejte a uvidíte, třeba vás to bude bavit.

tenisové míče

Zahrajte si hokej – nejen fotbálek, ale i obdobu pozemního hokeje. Stačí vám k tomu docela obyčejné hokejové hokejky, pevná obuv a lehké oblečení, no a možná i nějaký ten chránič na kolena a na lokty. Takto se mládež bavila hlavně za socialismu, kdy k tomu byla vhodná příležitost a více možností ve městech na volných otevřených plochách. Tehdy také na sebe měli lidé více času venku, neexistovaly mobilní sítě a nikdo netrávil volný čas pobytem ve virtuálním světě Internetu a hlavně na sociálních sítích.

Rostoucí ceny plynu mohou zruinovat rodinný rozpočet

Rostoucí ceny plynu mohou zruinovat rodinný rozpočet

Topení v rodinných domech patří k jednomu z největších výdajů a při špatně nastavených podmínkách může topení plynem vyjít ročně i na několik desítek tisíc korun. Cena plynu navíc neustále stoupá a vyhlídky odborníků nevypadají vůbec dobře. Trendem je naopak elektřina, a to konkrétně tepelná čerpadla, která nabízí vysokou efektivitu v poměru vynaložené elektrické energie a vyprodukovaného tepla. Například v kombinace s podlahovým topením zajistí krásně prohřátý domov, a to zmáčknutím jednoho tlačítka. Umístit ho přitom můžeme přímo na zahradu a hodí se tak i do méně prostorných domů, kde není vyřešena technická místnost.

radiátor

Dotace pomohou s pořízením

Obrovskou výhodou přitom není jen výkon a úspora, ale také možnost získat dotaci, která pokryje velkou část pořizovacích nákladů. Stačí k tomu vyplnění několika formulář a schválení příslušeného úřadu. Pořídit si ho proto mohou i méně majetné rodiny a návratnost se díky dotaci snižuje i o polovinu. Nejlepší kombinací jsou potom čerpadla brno https://www.sunus.cz/tepelna-cerpadla s fotovoltaikou, která zvládne vyprodukovat velkou část potřebné elektrické energie. Výsledkem je úsporná domácnost bez nutnosti se neustále při topení omezovat. Propojení topného zařízení s fotovoltaikou přitom zařídíme od A do Z a pomůžeme Vám i s případným odkupem přebytečné energie.

systém chytrého topení

V letních měsících, kdy je výkon solárních panelů nejvyšší, tak můžete i vydělávat, a to prodejem přebytků zpět do sítě. S výběrem čerpadla Vám rádi pomůžeme a vybereme to možná nejlepší řešení, které splní jak požadavky, tak i finanční očekávání. Na všechny produkty z naší nabídky navíc nabízíme 100 % záruku a nemusíte se proto obávat potíží v případě poruchy. Instalace je pak součástí celého projektu a tím se vyhnete stresu a vyřizování, které jindy trvá i několik měsíců. Využití TČ s FVE se přitom hodí jak pro nové stavby, tak i pro domy před rekonstrukcí.

Jak správně pozvat hosty na vaši svatbu

Jak správně pozvat hosty na vaši svatbu

Plánujete-li svatbu, ať už malou, nebo klidně větší, jistě už jste přemýšleli nad tím, jak pozvete všechny hosty. Jak tedy na to?

Nejprve oznámení

Vykřičte to do světa! A nebo si jednoduše nechejte vyrobit svatební oznámení. Jak na to? Nejprve si vypište veškeré údaje, které bude potřeba na svatebním oznámení uvést. Tedy vaše jména, datum a místo konání svatby. Poté rovněž zvolte nějaký krásný citát, kterým svoji svatbu krásně uvedete. Nyní si vyberte firmu, u které si svá oznámení necháte vyrobit. Jednou z nejlepších možností na trhu je firma GoldPress, která má mnoholeté zkušenosti s výrobou papírových doplňků na oslavy, svatby, a mnoho dalšího. Zde si můžete vybrat z nepřeberného množství druhů svatebních oznámení, a to jak z mnoha druhů papírů, tak i písma, vzorů, stylů, a velikostí. Poté si objednejte o něco větší počet, než kolik se chystáte pozvat hostů. Nezapomeňte si nechat vyrobit i vhodné obálky, do kterých budou vaše oznámení a pozvánky pasovat, a také s nimi krásně ladit.

obálka s pozvánkou

Osobní pozvání

Tradiční formou pozvání na svatbu u nás, je pozvání osobní. Hodí se to především v případě, kdy máte všechny hosty v dojezdové vzdálenosti. Je třeba se se všemi domluvit, aby byli v daný čas doma. Nechejte si upéct zákusky, a ty rozdělte do speciálních krabiček (ty si můžete nechat rovněž vyrobit tam, kde svatební oznámení), a vydejte se společně na cestu. U každého hosta se pak osobně zastavte, pozvěte jej na svatbu, předložte svatební oznámení, a nezapomeňte předat krabičku se svatebními zákusky. V případě, že bude na vašem svatebním obědě více možností na výběr (což je rozhodně rozumné, protože každý nejí vše), zeptejte se, co komu objednat, a pečlivě si to zaznamenejte.

svatební set

Pozvání poštou

Pozvat hosty poštou se hodí především v případě, že již pozvánku nemůžete doručit osobně. V takovém případě vždy odesílejte pozvánky s dostatečným předstihem. Kromě svatebního oznámení a pozvánky, jim rovněž pošlete lísteček s volbou pokrmů, který vám s potvrzenou pozvánkou odešlou zpátky.

S trampolínou 305 cm proti vaší nadváze

S trampolínou 305 cm proti vaší nadváze

Také se vám stává, že při pohledu na číselnou hodnotu na displeji vaší osobní váhy nevěřícně kroutíte hlavou, jak je možné, že jste zas tři kila přibrali, a přitom neznáte příčinu? Možná, že není tak zjevná, ale může to být nejen nevhodná strava s nedostatkem vlákniny a přebytkem jednoduchých sacharidů, může jít o nedostatek pohybu kvůli sedavému způsobu života. Lidé se dříve více pohybovali po svých, pracovali převážně manuálně a bez podpory strojů a zařízení.

trampolína s ochrannou sítí

Jestliže vás pohled na váhu zaskočil, je to alespoň dobré znamení, že se pravděpodobně rozhodnete situaci změnit. Vytrvejte ve svém snažení, bude to stát za to, pokud najdete i vhodný způsob, jak se hýbat – zdravě, nenásilně a přitom i zábavně.

Šetřete si klouby, budete je ještě potřebovat

Kdo se domnívá, že právě v této chvíli je vhodná doba k tomu, obléknout tenisky a vyrazit do terénu jako atlet, měl by si uvědomit, že jeho klouby, zvláště ty kyčelní, kolenní klouby a kotníky budou muset čelit nepřiměřené zátěži při dopadu na tvrdou podložku. Běhání je pro otylého člověka nevhodný sport, než se vám podaří zhubnout, můžete skončit na ortopedii a ve finále se vám pak pracně shozená kila zas vrátí.

chlapec na trampolíně

Postupujte systematicky, postupně, po krůčcích, na trampolíně 305. Výsledky se začnou dostavovat již po několika dnech, musíte ale cvičit pravidelně, každý den alespoň pět až deset minut. Skákání na trampolíně je diametrálně odlišné od dopadů na tvrdý asfaltový či travnatý povrch, pružná plocha tlumí nárazy mnohem více, a že máte nadváhu, na kloubech nepoznáte.

Trampolínové skákání je ovšem velmi účinné, abyste se udrželi na nohou a byli fit, musíte vynaložit mnoho námahy a spálit spoustu kalorií, proto je tento sport podporován pro zdravé hubnutí již mnoho let. Myslete také na vaše chodidla, ta venku v obuvi pod tlakem nadměrné váhy vašeho těla trpí, ovšem na trampolíně (pokud skáčete naboso) podpoříte správný vývoj nožní klenby a zabráníte tím plochým nohám.

Maturitní šaty

Maturitní šaty

Maturanti si teď užívají své poslední vánoční volno, ale brzy je čeká „zkouška dospělosti“. Mnoho lidí se maturity bojí a někteří dokonce oprávněně. Stačí se ale začít připravovat včas a trochu si věřit, pak půjde všechno dobře.

Ještě pojďme na chvíli stranou od učení a pojďme se podívat na výběr maturitních šatů. Ti z vás, kteří už chodili do tanečních, možná ví, jak je těžké sehnat ideální plesové šaty. Oproti nakupování klasického oblečení do školy je to opravdu oříšek. Šaty se vám musí samozřejmě především líbit, ale je tu spoustu dalších faktorů.

šaty na ples

Za prvé, musíte zvolit šaty, ve kterých zvládnete celý večer tancovat. Proto je dobré vybrat šaty s rozparkem, aby se vám v nich lépe chodilo a tančilo. K tomu samozřejmě patří i dobré boty. Zvláště tady platí, že v nich musíte vydržet celý večer, takže by neměly mít zbytečně vysoké podpatky. Patnácticentimetrové podpatky možná vypadají dobře, když si boty zkoušíte v obchodě, ale celý večer v nich tancovat a prodírat se davy lidí, není moc zábava. Proto si vyberte podpatky raději nižší a doma si v nich pořádně vyzkoušejte chodit. Také je dobré, zvolit lodičky s pásky přes nárt. Pásky vám budou hezky držet nohu a uchrání vás tak před nepříjemným vyzouváním, nebo dokonce podvrknutou nohou.

Co se bot týče, tak by samozřejmě měly ladit barevně k šatům. To neznamená, že musí mít nutně stejnou barvu, ale spíše pokud máte třeba růžové šaty, zvolte k nim bílé lodičky. Nebo pokud máte na šatech nějaké černé aplikace a flitry, můžete sáhnout po černých botách.

fialové plesové šaty

Co se týče šatů, tak určitě vybírejte pečlivě a myslete hlavně na to, jak se v nich budete cítit, Je důležité si šaty před plesem pořádně vyzkoušet, klidně si i poraďte s kamarádkami a rodinou. Rádi vám poradí, co vám nejvíc sluší.

Podívejte se na stránky Plesové šaty a vyberte si ty nejkrásnější šaty právě pro vás.

Rybaření z plavidla

Rybaření z plavidla

Rozšíření možností

Běžně lidé vykonávají tento koníček z břehu, kde si hezky všechno připraví a užívají si hezké přírody. Je dost míst s hezkým okolím, přírodou a hlavně klidem, kterého si moc v dnešním světe většina lidí neužívá. Právě tento koníček je pohodový v tom, že si můžeme dostatečně odpočinout. Když nějaká ta ryba zabere, tak zase můžeme zažít hodně adrenalinu a přijde osudová chvíle, jestli rybu získáme nebo ne.

člun na hladině

Z hezkého úlovku mají rybáři velkou radost a mnohdy si jej na památku fotí a měří. Někteří si jej nenechají a pěkně jej vypustí do volné přírody, aby si zase ve svém přirozeném prostředí žil dál. Do začátku nemusíme mít ani nijak vysoké náklady, protože základní vybavení se dá koupit za pár tisíc. Na řadě vodních plochách se můžeme pohybovat v různých plavidlech, kdy si danou plochu můžeme snadno zakrmit a chytat si pohodlně na plavidle. Samozřejmě musíme se řídit platnou vyhláškou, aby vše bylo legální.

Motory na plavidla

Na malý vodní tok nám postačí třeba nějaký člun a podobná plavidla, protože k tomuto účelu to bohatě postačí. Můžeme na něm mít pouze pádla, protože nám to postačí a v klidu se budeme po vodě pohybovat. Ovšem je tu mnohem pohodlnější možnost, která se hodí i na větší vzdálenosti. Na svém plavidlu můžeme totiž mít lodní motor https://www.mlsport.cz/lodni-motory/. Ten se nám stará o to, abychom pluli slušnou rychlostí a vůbec se u toho nenadřeli.

lodní molo

U motoru potřebujeme, aby měl slušnou spotřebu a především spolehlivost. Vybírat můžeme ze dvou základních druhů. Prvním jsou elektrické motory a druhým spalovací. U spalovacích se můžeme těšit na 4-taktní motory, které mají slušné parametry. U menších plavidel nemusí být nijak výkonné, protože i slabší motory zajistí dostatečnou rychlost. Samozřejmě motorů je slušný výběr, a proto můžete zvolit takový, který Vám bude vyhovovat. Na e-shopu si u každého produktu můžete přečíst parametry.

Jak efektivně využívat skříně na míru

Jak efektivně využívat skříně na míru

Prostor pro štafličkyskříně na míru v Praze i v jiných městech se montují zpravidla tak, že zaplní celý prostor až ke stropu. Tím pádem máte k dispozici další krychlové decimetry navíc a využijete i tu pověstnou „mrtvou zónu mezi skříní a stropem“, která je typická pro klasické nábytkové skříně, vysoké dva metry. Vyžaduje to však při manipulaci s věcmi nějakou židli, ale ta zpravidla nestačí a tak je nutné sáhnout pro malé, hliníkové štafle. Pokud je máte daleko od skříně, řekněme někde ve sklepě, bylo by nesmírně otravné kvůli každému vstupu do horních fochů běhat do sklepa, pro štafličky si nechte zhotovit extra úzký a vysoký prostor uvnitř skříně, kam je ve svislé poloze vsunete. Máte je tak vždy při ruce a zároveň uklizené.

skříň v bytě

Zvětšete si opticky místnost – značnou výhodou tohoto nábytkového řešení je vzhled. Stěží může skříním na míru konkurovat nábytek v běžných obchodech, kde se vy musíte přizpůsobit nabídce a udělat kompromis, zatímco skříně na míru se přizpůsobují vám, vašim požadavkům. Máte k tomu k dispozici mnoho verzí dekorů, barev, vzorů, motivů a také netradičních nápadů. K těm patří i velkoplošná zrcadla – obdélníková, čtvercová, ale i kruhová. Můžete jimi osadit celé dveře nebo jen část a tím opticky zvětšit obytný prostor. Můžete využít i světlých barevných tónů, s nimiž se prostor rozsvítí a nebude stísněný.

moderní ložnice

Balte a ukládejte věci rozumně – do skříní na míru můžete do horních fochů ukládat s klidem i sezonní oděvy nebo obuv, ale s rozumem. Nezapomínejte, že i do skříní se dostane prach, a tak dbejte o to, aby zvláště sezónně využívané věci byly chráněné před vlhkostí a prachem např. v igelitovém pytli s uzavíracím zipem. Do skříní můžete ukládat i trvanlivé potraviny, jako je mouka, luštěniny, ořechy, sušené ovoce atp. Opět k tomu perfektně poslouží právě zipové sáčky.