V jaké formě můžete užívat kolagen?

V jaké formě můžete užívat kolagen?

Kolagen je bílkovina nerozpustná ve vodě, která v našem těle tvoří základ pro tkáně, kosti, šlachy, zuby a podobně. Najdeme ji tedy v těle každého z nás. Kolagen je důležitý nejen pro správné fungování našeho těla, ale ovlivňuje také náš vzhled. Nedostatek kolagenu má negativní vliv na vaši pleť, vlasy, nehty a podobně. Vzhledem k tomu, že zhruba kolem třicátého roku tělo začíná produkovat méně kolagenu, je dobré dodávat kolagen našemu tělu i jinak.

kolagen

Kolagenu známe přes dvacet různých typů. Každý z nich má v těle trochu jinou úlohu. Při vybírání toho správného se tedy zaměřte na to, kde si myslíte, že je u vás momentálně kolagen nejvíce potřeba. A v jakých formách můžete kolagen užívat? Existuje jich spoustu a každý si může vybrat podle toho, co mu nejvíce vyhovuje. Klasickou formou je například kolagen ve formě tabletek. Většinou se užívá 1 až 2 tobolky denně. Dostupné jsou různě velká balení s různými typy kolagenů. Pokud si nejste jistí, které vybrat, v lékárně či ve specializovaných prodejnách vám jistě poradí.

tabletky

Pro někoho je forma polykání tabletek nepředstavitelná. Je to v pořádku, můžete zvolit jinou formu. Velmi oblíbený je například kolagenový nápoj. Odměříte si dávku kolagenu podle doporučeného dávkování a tu poté rozmícháte ve vodě, až vám vznikne výživný nápoj. Ten vypijete a máte dodanou denní dávku kolagenu. Kolagen je většinou bez chuti či s nějakou lehkou příchutí, pro lepší chuť.

Další formou, užívanou ve skin care, jsou kolageny přidávané do pečující kosmetiky. Jedná se nejčastěji o pleťové krémy, protože se ví, že kolagen má velmi pozitivní účinky na vzhled pleti. Udržuje ji mladistvou, svěží a pleť působí https://21stoleti.cz/2017/10/20/jak-lidska-pritomnost-pusobi-na-mimiku-stenat/ zdravě a nejsou na ní znát známky únavy. Můžete si zakoupit také kolagen v podobě pleťového séra nebo například kolagenové polštářky na vaše oční okolí. Záleží na tom, co vám bude vyhovovat.

Comments are closed.