Rocksana

Rocksana

Čtyřčlenná kapela vznikla 3. ledna 2015. Zpěvákem kapely je devatenáctiletý Jan Slepička, který také hraje na kytaru. Zpěvu pomáhá i Petr Komínek, který hraje na basovou kytaru. Předposlední člen skupiny je Luboš Cipra, který také zpívá a hraje na kytaru. A nejmladší člen, Adam Kasík, obsluhuje bicí.

rocková kapela

Jejich vášeň pochází již od prvních tříd, kdy se pomalu učili na hudební nástroje, které v dnešní době bravurně ovládají. Muselo dát čas, než se celá skupina sladila, ale nakonec se povedlo a jejich diskografie se pomalu začíná plnit písněmi.

Seznam jejich písniček dříve tvořily slavné světové a české rockové hity. Avšak v roce 2016 nahráli své první písně „Kolikrát“ a „Stoupáme“. Obě dvě skladby mají i své videoklipy.
rock mix na kazetě

O rok později natáčeli debutové CD POPRVÝ, které se k veřejnosti dostalo na začátku roku 2018. Album obsahuje 12 písní, které najdete na seznamu níže. Dočkalo se 3.2.2018 křestu v Hořovicích.

· Jediná

· Kolikrát

· Stoupáme

· Utíkám

· Hotovej

· Hloupá

· Where did you go

· Tisíce frází

· Věřit nestačí

· Svítání

· Snění

· Zázrak nehledám

Skupina ROCKSANA za svou dobu působení vyhrála soutěže a divácké ceny jako Brána, Škola Rocku nebo Voznicefest. A pokud jste si mysleli, že jste zmíněné songy někde slyšeli, nemusíte se mýlit. Honza, Petr, Luboš a Adam si zazpívali třeba na největším českém festivalu – Votvírák. Zpívají i na soukromých akcích v Hořovicích, Rudná u Prahy nebo Vintířov u Obrataně.
mikrofon na bubnu

V roce 2018 byli častými členy HARLEJ, která se odehrávala v městech jako Rakovník, Litvínov či Hořovice. Pocta pro členy byla událost, kdy vystupovali jako předskupina skupině CHINASKI v roce 2018 na jejich koncertě v Písku. V roce 2019 si stihli zahrát na rockfestu s českou metalovou skupinou Arakain.

Přes letní prázdniny si kapela odpočine a další koncerty je čekají od října. Dne 3. srpna bude zpívat kapela na Rockfestu v Jincích. Nakonec zmíním datum 10. srpna 2019, kdy je můžete zastihnout v Jihlavě na MAGMAFESTU.

Kluci mají ještě mnoho práce, ale postupují rychle a každým koncertem získávají nové fanoušky. Úplně nakonec tedy přeji hodně štěstí, pevný hlas a mnoho vydařených koncertů!

Comments are closed.