Kdy přichází ten správný čas na hypotéku?

Kdy přichází ten správný čas na hypotéku?

Hypoteční úvěr je pro mnohé velký závazek, který splácí po většinu svého produktivního života. Vlivem inflace se úroková sazba u hypotečních úvěrů od 1. 4. 2022 pohybuje kolem 5%. Jedná se o reakci České národní banky, která se tímto způsobem snaží zabránit dalšímu nárůstu inflace. S tímto zpřísněním je už nyní jasné, že skupina lidí, která nedosáhne na tento druh úvěru, se zase prohloubí. Pojďme si teď ale říci, kdy je nejlepší doba zažádat si o hypoteční úvěr a jaké podmínky je zapotřebí aktuálně splnit.

Placení kartou

Třicítka jako ideální věk pro sjednání hypotéky

Pro mnohé je třicátý rok života zlomový. Pomalu končí bezstarostný a bohémský život, který je po zásluze odměněn tím pravým dospělým. A věk kolem třicítky je právě ideální čas, kdy je možné banku o úvěr požádat. Ta už si může snadno dohledat vaší finanční minulost a zjistit, jak spolehlivě dokážete své závazky vůči ní splácet. V nižším věku může být náročnější hypotéku získat, stejně tak ale i ve věku pokročilejším. Na splácení hypotéky si můžete zpravidla vyhradit až třicet let, přičemž by měl být úvěr zcela splacen do 65 let věku dlužníka. Z toho jasně vyplývá, že pokud chcete splácet co možná nejdéle, je zapotřebí hypotéku sjednat nejpozději ve 35 letech.

Podání ruky

Rozhodující však není jenom věk žadatele. Banka posuzuje i dalších několik faktorů, které se na schválení hypotéky podílejí rovným dílem. Výše příjmů, další závazky, počet nezaopatřených dětí, či záznamy v registrech. Všechny tyto podmínky bank bychom mohli sloučit do tzv. bilance žadatele.

Benevolentnější podmínky u nebankovek

Nebankovní hypotéka bez registru Americkahypoteka je úvěrový produkt, který nabízí hned několik nebankovních společností. Primárně je určena pro rizikové žadatele, kterým banka hypoteční úvěr není schopna nabídnout. Povětšinou se jedná o americké hypotéky, což jsou neúčelové úvěry, které je možné čerpat dle vlastního uvážení.

Comments are closed.