Rubrika: Ekonomika

Bohatství státu se poměřuje podle nejchudšího občana

Bohatství státu se poměřuje podle nejchudšího občana

V žádném státě nemáte jenom bohaté nebo jenom chudé, vždycky je to bohatství nějak přerozděleno v určitém poměru a v určitých procentech populace. Byť se nám může zdát, že v některých státech jsou všichni prachatí a mají majetky, o kterých se nám ani nesnívá, tak v jejich perspektivě jsou tam takoví, kteří jsou prostě v jejich očích chudí, byť u nás by to byli boháči. Není však radno „zabrušovat“ do detailů perspektivy jedince, co nás zajímá, je to, jestli dnešní česká ekonomika má vůbec šanci pokračovat s dobrým koncem. A zdali vůbec by taková ekonomika pokračovat měla. Úvah o změně systému bylo dost, ale čím dál více se ukazuje, že i kapitalismus s lidskou tváří, tedy jako trvale udržitelný rozvoj, není tak úplně to nejlepší.
hala nádraží
Mnozí by se nejraději ve slovech vrátili do „starých dobrých časů“ – z těch by sice chtěli hodně rychle zase zpátky, ale protože přenést se v čase do minulosti není možné, takhle je to více než dobrá hláška do hospody. Kapitalismus čím dál více selhává a s postupujícím časem si začínáme všímat všeho negativního, co nám přinesl. Je to stále to nejlepší, co máme, otázkou však je, jestli bychom skutečně měli zůstat.

Česká ekonomika na vzestupu

Chlácholíme se, jak jsme si pěkně zařídili rostoucí ekonomiku, avšak co nám bude dělat největší problém, bude moment, kdy zjistíme, jak moc jsme si to nyní pokazili – pak už ale bude pozdě na utahování opasků, které nám bude ještě příjemné. Jakmile totiž udeří recese, budeme muset ten opasek utáhnout pěkně zostra, že nás to i pořeže, protože jiná možnost nebude. To si nechceme přiznat, pokud ale budeme neustále pokračovat tempem dnešní doby, byť nám Andrejko slibuje krásnou budoucnost, líp se určitě mít nebudeme.
rodina v srdci

Největší problém jsou sami voliči / občané

Ti by nejraději chtěli věčný růst až do nebes v perfektních podmínkách a nejlépe, aby se všechno to negativní, co jsme způsobili, tak nějak samo vypařilo. Je důležité si ale uvědomit, že ekonomické směřování tohoto státu neurčují „ti nahoře“, ani zdaleka, ale my, kteří také máme zodpovědnost za naši volbu.

Jak a za kolik pronajmout svůj byt

Jak a za kolik pronajmout svůj byt

Výši nájemného nelze stanovit jen prostým odhadem na základě několika zkušeností svých známých. Cena nájemného by měla být vždy podložena průzkumem cen a poctivým výpočtem. Pokud jako majitel bytu nastavíte s vidinou vyššího zisku vyšší cenu, může vás konečný výsledek nepříjemně překvapit. Vyšší cena může zájemce odradit a vy si na nájemníka a zisk počkáte i několik měsíců. Každý takový měsíc čekání znamená ušlý zisk. Když nastavíte cenu srovnatelnou s byty v okolí, ozve se vám více zájemců a vy si z nich můžete vybrat toho ideálního.
prázdný pokoj
Jak stanovit výši nájemného pomocí čtyř základních faktorů

KONKURENCE
· Základem je prozkoumat aktuální nabídku ve vašem okolí. Nejjednodušší způsob je využít a projít inzertní portály, kde lze snadno ověřit průměrnou cenu podobného bytu v dané lokalitě.
CÍLOVÁ SKUPINA
· Podle lokality a velikosti bytu je vhodné dopředu si ujasnit, na jakou cílovou skupinu budete mířit, a přizpůsobit tomu i například vybavení bytu. Například studenti se nejvíce zajímají o byty 3+kk a 3+1, kdy v takovém to větším bytě bydlí ve čtyřech nebo v pěti.
ČASOVÁNÍ
· Ceny nájemného se můžou měnit i v průběhu roku. Největší poptávka po bytech bývá například v srpnu, a to z důvodů nástupů studentů do škol. Poptávka tehdy výrazně převyšuje nabídku a tak lze s nájemným mírně nahoru.

KVALITA BYTU A LOKALITA
· Čím více jste do vybavení bytu investovali, tím více se to může projevit na ceně nájemného. Vyšší nájemné si můžeme účtovat i za atypické řešení bytu nebo žádanější lokalitu. Ze zbývajících faktorů lze například uvést poschodí, výtah, zateplení domu, plastová okna, stav bytu i domu, balkon, terasa, zahrada, parkovací místo nebo garáž.
klíče k domu
Při zvážení všech důležitých faktorů není stanovení výše nájemného žádná věda. Pokud
si nejsme jisty samy sebou a bojíme se rozhodnout, můžeme se obrátit na odborníky, kteří pronájem vašeho bytu spočítají a provedou za vás.

Hypotéka, co se vyplatí

Hypotéka, co se vyplatí

Hypotéka bez doložení příjmu https://nebankovnihypoteka.cz/hypoteka-bez-dolozeni-prijmu/ je u nás zcela běžná a taky možná a myslím, že je u nás velmi oblíbená, protože koho znám, tak ji má. Hypotéka bez doložení příjmu je taky skvělá v tom, že po vás nikdo nechce žádné velké papírování, ale chce po vás prostě a jistě dokumenty, které doma má každý a které jsou úplně základní, takže s tím navíc i každý počítá. Musíme si říct narovinu, že nikomu jen tak na dobré slovo banka a nikdo jiný nepůjčí ani korunu. Možná tak nějaká charita, ale ani tam bych si nebyla tedy úplně jistá.

Hypotéky jsou žádané.

Hypotéka bez doložení příjmu je proto velmi výhodná i co se týče úroků. Podle mého názoru ji má taky skoro čtvrtka Čechů a procenta oblíbenosti hypotéky bez doložení příjmu stále rostou. A jakby taky ne! Je to tady velmi oblíbený finanční produkt, o který je veliký zájem a taky ho má velmi mnoho lidí, a navíc je skvělé, že to není žádná lichva. Lichvu moc dobře znám, protože jsem na ni jednou narazila a já blbá jim na všechno přikývla. Byla to moje chyba a dodnes toho lituji.

V online světě se setkáte i s podvody.

Víte, kolik jsme přeplatila té lichvě? Půjčila jsme si dvacet tisíc a musela jsem vrátit třicet pět tisíc korun. byla to katastrofa a úplně jsme litovala, že jsem někomu tohle mohla podepsat. Jenže já jsem v té době opravdu nutně potřebovala, a tak jsem nemohla nic dělat. byla jsem zoufalá, ale nakonec všechno dobře dopadlo. Kdybych tehdy věděla, že jsem to všechno mohla dát k soudu, protože lichva je nezákonná, tak by se mi to vyplatilo a jistě bych soud vyhrála. Takže si dejte pozor. Hypotéka bez doložení příjmu je tedy velmi výhodné a věřte tomu, že když si vezmete tento finanční produkt od prima poctivé firmy, tak budete jenom rádi a nebudete zklamaní jako tehdy já. Stačí mít čistý trestní rejstřík a taky mít kvalitní práci, aby se mohlo v klidu splácet. Být poctivý je základ a cení se.

Kdy přichází ten správný čas na hypotéku?

Kdy přichází ten správný čas na hypotéku?

Hypoteční úvěr je pro mnohé velký závazek, který splácí po většinu svého produktivního života. Vlivem inflace se úroková sazba u hypotečních úvěrů od 1. 4. 2022 pohybuje kolem 5%. Jedná se o reakci České národní banky, která se tímto způsobem snaží zabránit dalšímu nárůstu inflace. S tímto zpřísněním je už nyní jasné, že skupina lidí, která nedosáhne na tento druh úvěru, se zase prohloubí. Pojďme si teď ale říci, kdy je nejlepší doba zažádat si o hypoteční úvěr a jaké podmínky je zapotřebí aktuálně splnit.

Placení kartou

Třicítka jako ideální věk pro sjednání hypotéky

Pro mnohé je třicátý rok života zlomový. Pomalu končí bezstarostný a bohémský život, který je po zásluze odměněn tím pravým dospělým. A věk kolem třicítky je právě ideální čas, kdy je možné banku o úvěr požádat. Ta už si může snadno dohledat vaší finanční minulost a zjistit, jak spolehlivě dokážete své závazky vůči ní splácet. V nižším věku může být náročnější hypotéku získat, stejně tak ale i ve věku pokročilejším. Na splácení hypotéky si můžete zpravidla vyhradit až třicet let, přičemž by měl být úvěr zcela splacen do 65 let věku dlužníka. Z toho jasně vyplývá, že pokud chcete splácet co možná nejdéle, je zapotřebí hypotéku sjednat nejpozději ve 35 letech.

Podání ruky

Rozhodující však není jenom věk žadatele. Banka posuzuje i dalších několik faktorů, které se na schválení hypotéky podílejí rovným dílem. Výše příjmů, další závazky, počet nezaopatřených dětí, či záznamy v registrech. Všechny tyto podmínky bank bychom mohli sloučit do tzv. bilance žadatele.

Benevolentnější podmínky u nebankovek

Nebankovní hypotéka bez registru Americkahypoteka je úvěrový produkt, který nabízí hned několik nebankovních společností. Primárně je určena pro rizikové žadatele, kterým banka hypoteční úvěr není schopna nabídnout. Povětšinou se jedná o americké hypotéky, což jsou neúčelové úvěry, které je možné čerpat dle vlastního uvážení.

V čem je americká hypotéka tak jedinečná?

V čem je americká hypotéka tak jedinečná?

Americká hypotéka není hypotéka v pravém slova smyslu. Lépe by se k ní hodilo spíše dlouhodobý spotřebitelský úvěr s některými vlastnostmi hypotéky. Mnoho lidí si jí zamilovalo pro její benevolentnost, ale je skutečně tak výhodná, jak se na první pohled jeví. Pojďme si jí srovnat s tou běžnou, která se používá primárně k financování vlastního bydlení.

 • Účelovost

Klasický hypoteční úvěr na bydlení je ryze účelový úvěr. Co z toho vyplývá? Peníze z úvěru je možné čerpat jen za účelem předem stanoveným bankou. Jedná se o financování vlastního bydlení, jak už z názvu vyplývá. Dlužník je navíc povinen veškeré výdaje s bydlením vykazovat bance za pomoci faktur, účtenek a kupních smluv. V opačném případě by hrozilo zesplatnění úvěru.

Nová stavba

Americká hypotéka je v tomto ohledu ke svým dlužníkům přívětivější a peníze z ní je tak možné čerpat na cokoliv. Chcete studovat, poznávat svět či si pořídit nový automobil? To vše je s americkou hypotékou možné. Mnoho lidí jí také volí v případě, kdy jim stavební firma nabídne úsporu v případě platby na ruku.

 • Úroková sazba

Podpis úvěru

Vlivem inflace úroková sazba výrazně stoupla, to se tedy projevilo i na hypotečních úvěrech, které už dnes nejsou tak výhodné, jak tomu bylo v minulosti. Přesto se pro hypotéky rozhoduje stále spousta lidí napříč věkovými skupinami. Klasická hypotéka nabízí zpravidla velmi výhodnou úrokovou sazbu, de facto nejvýhodnější ze všech úvěrových produktů. Klienti, kteří využili lákavých podmínek ze strany banky a vsadili na americkou hypotéku, si budou muset připlatit nejenom na úrokové sazbě. Obecně se udává, že je úroková sazba u americké hypotéky až dvakrát vyšší. Stále je ovšem výhodná v porovnání s dlouhodobými spotřebitelskými úvěry, které se pohybují se svou úrokovou sazbou vysoko nad 10%. Pozor tedy, abyste nemuseli zbytečně přeplácet.

Ne každý je bohatý

Ne každý je bohatý

Peníze prý nejsou všechno. Leckdo to říká a někdy to i myslí vážně. Ale zkuste si sáhnout někomu takovému na jeho majetek! To bude panečku cirkus! Pochopitelně ten, který člověka nepolaská na duchu.
Prostě a jednoduše jsou peníze hodně důležitá součást našeho života, a to ať si říká kdokoliv cokoliv. A běda tomu, kdo si jich nedokáže opatřit tolik, kolika mu jich je zapotřebí!kreslené peníze
Jenže co když si je někdo takový skutečně nedokáže obstarat? Nebo když sice nevydělává zase až tak málo, jenže má současně i vysoké životní náklady?
Pak může přijít třeba taková hypotéka https://www.americka-nebankovni-hypoteka.cz/doba-splatnosti/od nebankovního poskytovatele půjček i více než vhod. Protože tato má tolik předností, že už si ji oblíbili mnozí z nás. A to nejen ti, pro které je možná i tou jedinou dostupnou alternativou, kterým by nikdo nikde jinde nepůjčil, ale i ti, kdo mají více na výběr.
Jenom si to vezměte:

 • Nic se tu třeba neplatí dříve, než je půjčka poskytnuta.
 • Žádá se jednoduchým způsobem a žádost bývá schválena velmi rychle.
 • Rychle se i převedou peníze po podpisu smlouvy.
 • A lze je použít na cokoliv.
 • A podmínky splácení jsou tu pak ideální v mnoha ohledech.

A je-li tu třeba nad něčím přemýšlet, pak nad tím, aby byla zvolena ideální doba splatnosti. Která je u tohoto produktu dostatečně flexibilní a každý si tak může najít tu nejpříhodnější.eura u klávesnice
Proč?
Jednoduše proto, že po celou dobu splácení naskakují úroky a poplatky. A čím déle člověk splácí, tím víc přeplatí. Takže je vhodná splatnost kratší, jde-li to.
Jenže na druhou stranu jsou při krátké splatnosti logicky vyšší splátky, a na ty by člověk také nemusel mít, a z toho by mohly pramenit problémy se splácením.
A tak je třeba ideální doba splácení. Taková, aby na to člověk měl a přitom zbytečně neutrácel. A aby měl raději na nějakou tu mimořádnou splátku navíc, než aby měl trable.
Protože půjčky tu nejsou od toho, aby dělaly problémy, ale by pomáhaly.

Jak využít peníze z hypotéky co možná nejlépe

Jak využít peníze z hypotéky co možná nejlépe

Existuje spousta různých způsobů, jak můžete naložit s penězi z hypotečního úvěru. Nepřeberné množství možností, které máte, ale může být občas zaslepující. My jsme proto v tomto článku vypíchli několik možných „destinací“ pro vaši hypotéku na pozemek HypotékaBezRegistru.cz.
bytovka na okraji města

 1. Stavba či rekonstrukce nemovitosti

Nejčastější důvod, proč si lidé berou hypotéku, je ten, že chtějí něco postavit, koupit nebo třeba zrekonstruovat. A jedná se také o ten nejlepší způsob, jak hypotéku využít, protože neinvestujete jenom do vašeho vysněného bydlení, investujete ale také do vaší budoucnosti a případně navyšujete také stav vašeho celkového jmění, což je vždycky plus. Koneckonců, ne nadarmo se říká, že kdyby všechno padlo, aspoň budete mít, kde pěstovat brambory.

 1. Nemovitost na pronájem

Daleko sofistikovanější a možná i investorsky „zajímavější“ je záměr koupit nemovitost, kterou dáte do kupy a poté budete pronajímat. Vlastnictví nemovitosti je ten nejlepší způsob, jak zhodnotit vaše peníze a uložit si je „na horší dobu“. Nemusíte je však mít uloženy, můžete nemovitost či pozemek pronajímat. Proč bychom si vlastně půjčovali na něco, co ani nebudeme užívat? Protože z nájmu pokryjeme splátky hypotéky – na konci budeme mít „zadarmo“ nemovitost, která si na hypotéku sama vydělá a stálý příjem kromě našeho zaměstnání. Jedná se o skvělý způsob, jak si budovat nějaký pasivní příjem, kvůli kterému nemusíte chodit do práce. Samozřejmě, vlastnictví domu či bytu není jen tak, pojí se s ním celá řada povinností, ovšem za těch pár schůzí vlastníků jednotek to stojí.

nápis v červeném poli „Probíhající stavba“
Na co si dát pozor? Peníze budete muset do vlastnictví házet neustále – budete totiž muset opravovat to, co nájemci poničí či zkrátka využijí. Budete muset rekonstruovat a starat se o nemovitost. Stále ale na tom budete lépe, protože v konečném důsledku budete mít akorát více peněz. Lidé tak běžně investují a zhodnocují své peníze.

Víte, že existuje hypotéka na pozemek?

Víte, že existuje hypotéka na pozemek?

Potřebujete peníze a rádi byste celou věc vyřešili rychle a bez složitostí, které by proces jen nekonečně prodlužovaly? Takové jednání jistě znáte z banky, a proto pokud se obáváte dalších komplikací, tak do banky raději už nechoďte a vyzkoušejte nebankovní hypotéku, která je v mnoha ohledech velmi výhodná. Je to zkrátka nabídka, jaká vám právě v situaci, kdy potřebujete peníze, přijde maximálně vhod.
Nebankovní půjčky jsou bezpečné a stejně spolehlivé jako ty z banky, takže se jich rozhodně nemusíte obávat. Pro všechny poskytovatele spotřebitelských úvěrů platí stejný zákon a stejná pravidla, takže je jedno, ke kterému poskytovateli se nyní vydáte. Tak neváhejte a využijte tuto situaci ve svůj prospěch!podnikatel, v pozadí bankovky
K typickým rysům nebankovní hypotéky patří:
To, že je velice rychlá.
To, že vám nebude komplikovat život.
To, že vám vyjde vstříc i v situaci, kdy by vás klasické banky odmítly.
Nebankovní půjčka je zkrátka flexibilní v mnoha ohledech a vy se o tom můžete sami přesvědčit, když o ni požádáte například s nižším příjmem anebo se záznamem v registru.
Pružné je dokonce i ručení nemovitostí – což je základní podmínka všech nebankovních úvěrů, abyste takovou půjčku mohli získat.bankéř se zlatým slonem v ruce
Pro nebankovní úvěry je typická záruka v podobě nemovitého majetku
Jako záruku za půjčené peníze můžete zvolit prakticky libovolnou nemovitost, neboť každý majetek má svou hodnotu. Takže si můžete sjednat například hypotéku na pozemek https://www.fahd.cz/nebankovni-hypoteka/. Jste překvapení? Neměli byste být – i nezastavěný pozemek má svou hodnotu, a v některých oblastech může být dokonce velice hodnotný. Právě proto se výše částky, kterou můžete získat, odvíjí od aktuální tržní hodnoty vaší nemovitosti. To znamená, že stejný typ zástavy může mít na různých místech jinou cenu. Takže například i s malou zahradní chatkou můžete získat úvěr na mnoho tisíc korun.

Hypotéka pro každého

Hypotéka pro každého

Rádi byste si půjčili peníze, ale trápí Vás to, že získání financí není zrovna dvakrát jednoduché? Máte nějaké dluhy či zápis v registru dlužníků, a právě proto jste byli se svojí žádostí odmítnuti? Něco takového je poměrně nepříjemné a může se to člověku stát, na to nezapomínejte. Pokud si tedy chcete získání peněz usnadnit, měli byste vsadit na takovou půjčku, která Vám to může nabídnout.

realitka

Americká hypotéka bez registru je volbou, se kterou budete zaručeně nadmíru spokojeni, protože pro získání peněz nemusíte podstupovat kontroly registrů, což se samozřejmě velice hodí. Jestli přemýšlíte toho, jak byste mohli takové půjčky využít, tak rozhodně nehledejte u bank, ty Vám něco takového jen tak nenabídnou. Vždy je dobré se obrátit na nebankovní společnosti.

Každý si může vybírat
Jestli si tedy chcete být jistí tím, že pro Vás bude získání peněz mnohem jednodušší, než by se mohlo na první pohled zdát, tak využijte toho, co tu pro Vás je, obraťte se na nás a nechte nás, abychom se postarali o Vaši spokojenost. My už Vám rádi nabídneme takovou půjčku, která bude odpovídat Vašim představám.
Neměli byste zapomínat na to, že pokud se chcete vyhnout kontrolám, tak to rozhodně není jen tak, ve skutečnosti je nutné splnit jednu podmínku v podobě zástavy nemovitosti. Když ovšem tuto podmínku splníte, bude pro Vás získání peněz mnohem jednodušší.

dům

Chtějte pro sebe to nejlepší
Nechte se tedy přesvědčit o tom, že získání půjčky nemusí být zrovna složité, pokud dobře víte, na co byste se měli zaměřit a jaké jsou Vaše možnosti. Když nic nepodceníte, tak Vám nabídneme hypotéku, se kterou budete spokojeni, a díky které pro Vás bude získání peněz mnohem jednodušší, než jste si kdy mohli myslet, což je samozřejmě velice důležité.

Využijte tedy toho, co tu pro Vás je, obraťte se na nás a nechte nás, abychom se postarali o Vaši spokojenost, rozhodně nebudete litovat.

Když hypotéku, tak s velkou rozvahou

Když hypotéku, tak s velkou rozvahou

Hledáte-li skutečně kvalitní úvěr, který by mohl vylepšit úroveň vašeho života, pak byste měli vědět, že i nebankovní společnosti mohou takový úvěr nabídnout. Co kdybyste si vybrali americkou hypotéku bez dokládání příjmů? Umíte si představit, jak by vám úvěr tohoto typu ulehčil práci? Určitě to přemýšlení stojí za to, neboť je to příležitost, jak ušetřit mnoho času i peněz.

hypoška

Výhody, kam se jen podíváte

Nebankovní společnosti jsou skvělé v tom, že se snaží vyhovět opravdu každému. Díky tomu nenastane jediný problém při schvalování úvěru. Nemusíte ani dokládat své příjmy, ani se zabývat registry dlužníků. O všechny náležitosti je již totiž postarané, tak toho neváhejte využít. Žádné zdlouhavé přesvědčované bankovního úředníka o tom, že právě vy jste bonitní splátce. U nebankovních společností se nebudete muset nikoho doprošovat, a přitom budete mít peníze jasné!

Je to jednoduché, stačí toho využít

Možná si říkáte, že to musí mít nějaký háček. Ano, není to zcela bez výhod, avšak výhody v tomto případě převažují. Kde jinde byste totiž mohli získat úvěr, který bude výhodný, jednoduchý k získání, a ještě k tomu vám splní sny?

Při volbě dbejte na mnoho zásad

Abyste si však mohli užívat úvěru, který vám skutečně vylepší život, měli byste vědět, že vhodný výběr je v tomto případě více než jenom vhodný. Jakmile špatně vyberete, nebudete moci využít ani jedné výhody nebankovního úvěru, a to ani v případě, že půjde o klasickou hypotéku. Proto se snažte zařídit, aby vámi vybraná americká hypotéka bez dokládání příjmů bude opravdu co nejvíce kvalitní.
Pokud se budete snažit kvalitně vybrat, můžete očekávat mnoho výhod, které vám společnosti tohoto rázu nabízí:

bundalovy

 • Jednoduché získání úvěru
 • Minimální čekání, ale naopak rychlé připsání na účet
 • Možnost čerpat zajímavé bonusy při splácení
 • Nastavení splátek pro vaše maximální pohodlí