Jak a za kolik pronajmout svůj byt

Jak a za kolik pronajmout svůj byt

Výši nájemného nelze stanovit jen prostým odhadem na základě několika zkušeností svých známých. Cena nájemného by měla být vždy podložena průzkumem cen a poctivým výpočtem. Pokud jako majitel bytu nastavíte s vidinou vyššího zisku vyšší cenu, může vás konečný výsledek nepříjemně překvapit. Vyšší cena může zájemce odradit a vy si na nájemníka a zisk počkáte i několik měsíců. Každý takový měsíc čekání znamená ušlý zisk. Když nastavíte cenu srovnatelnou s byty v okolí, ozve se vám více zájemců a vy si z nich můžete vybrat toho ideálního.
prázdný pokoj
Jak stanovit výši nájemného pomocí čtyř základních faktorů

KONKURENCE
· Základem je prozkoumat aktuální nabídku ve vašem okolí. Nejjednodušší způsob je využít a projít inzertní portály, kde lze snadno ověřit průměrnou cenu podobného bytu v dané lokalitě.
CÍLOVÁ SKUPINA
· Podle lokality a velikosti bytu je vhodné dopředu si ujasnit, na jakou cílovou skupinu budete mířit, a přizpůsobit tomu i například vybavení bytu. Například studenti se nejvíce zajímají o byty 3+kk a 3+1, kdy v takovém to větším bytě bydlí ve čtyřech nebo v pěti.
ČASOVÁNÍ
· Ceny nájemného se můžou měnit i v průběhu roku. Největší poptávka po bytech bývá například v srpnu, a to z důvodů nástupů studentů do škol. Poptávka tehdy výrazně převyšuje nabídku a tak lze s nájemným mírně nahoru.

KVALITA BYTU A LOKALITA
· Čím více jste do vybavení bytu investovali, tím více se to může projevit na ceně nájemného. Vyšší nájemné si můžeme účtovat i za atypické řešení bytu nebo žádanější lokalitu. Ze zbývajících faktorů lze například uvést poschodí, výtah, zateplení domu, plastová okna, stav bytu i domu, balkon, terasa, zahrada, parkovací místo nebo garáž.
klíče k domu
Při zvážení všech důležitých faktorů není stanovení výše nájemného žádná věda. Pokud
si nejsme jisty samy sebou a bojíme se rozhodnout, můžeme se obrátit na odborníky, kteří pronájem vašeho bytu spočítají a provedou za vás.

Comments are closed.