Zdraví v jedné sklenici

Zdraví v jedné sklenici

Smoothie jsou hitem již několikátou sezónu. S nárůstem jeho popularity, vzrostla i nabídka odšťavňovačů i smoothie makerů. O koupi speciálního přístroje k výrobě čerstvé šťávy budete asi přemýšlet, pokud chystáte nápoj pro více lidí a to aspoň několikrát týdně. Jestli po čerstvé šťávě zatoužíte jen výjimečně, vystačíte si s nástavci ke kuchyňskému robotu nebo s tyčovým mixérem. Ale upřímně, takto připravený drink se šťávě z odšťavňovače nevyrovná.

borůvky

„Odstředivka“ vs. „šnek“

Na trhu jsou v nabídce odšťavňovače se dvěma typy mechanismů. Levnější variantou jsou odšťavňovače s odstředivkou. V nich je ovoce nebo zelenina nejprve rozsekáno ostrými čepelemi na co nejmenší kousky a šťáva se získá jejich odstředěním. Součástí jsou sítka, která zabrání smíchání dřeně se získanou šťávou. Při výběru si přečtěte recenze k jednotlivým modelům, protože každý výrobce má trochu jiný typ sítka a některá se velmi špatně čistí. Jejich součástí by měl být i speciální kartáček k čištění, který vám ušetří spoustu práce.

robot

Odstředivky také nejsou příliš dobré na přípravu šťáv z bobulovin. Šťávy získáte výrazně méně. Rozsekané bobuloviny totiž odstředěním příliš mnoho šťávy nepustí a většina zůstává v odpadu. Ale pokud si smícháte třeba rybíz s jablkem nebo banánem budete s výsledkem spokojeni.

Pokud můžete do odšťavňovače investovat více peněz a také máte více prostoru na kuchyňské lince, určitě sáhněte po šnekovém mechanismu. Tyto odšťavňovače jsou na jednu stranu mohutnější, ale na druhou stranu jsou zpravidla méně hlučné. Většina šnekových odšťavňovačů se dobře čistí a dřeň, která z ovoce zbude, je skoro suchá. Výsledkem je větší množství husté s vysoce kvalitní šťávy.

koktejl

Kdo jste ještě čerstvé smoothie nezkusil, nemusíte si hned kupovat odšťavňovač. Výbornou a profesionálně připravenou šťávu z čerstvého ovoce si můžete objednat třeba v kavárně. Budete překvapeni, když vás ráno sklenička lahodného moku probudí a nabije energií více než šálek silné kávy.

Comments are closed.