Vhodná střecha na dvorek i zahradu

Vhodná střecha na dvorek i zahradu


Udělat si na zahrádce místečko, kde můžete relaxovat, přijímat v létě návštěvy nebo občas jíst můžete poměrně snadno. Jen byste neměli zapomenout na zastřešení.

Vhodná střecha na dvorek i zahradu

Takřka každý, kdo má u domu k dispozici zahradu, si ji nemůže vynachválit. Jistě, kolem zeleného plácku je obvykle i docela dost práce, ale i ta může být odměnou samou pro sebe. Na zahradě se dá pěstovat takřka cokoliv, zvláště, pokud máte správné vybavení, případně i skleník. Tento prostor lze ale přetvořit i k pořádání večírků nebo alespoň menších sešlostí. Záleží hodně na velikosti použitelného prostoru. K tomu, abyste ale mohli na zahradě pořád večírky, budete muset předtím vyřešit dvě maličkosti – posezení a zastřešení.

Modernější pergola

To první by neměl být žádný velký problém. Nějaké židle a stolek navíc má doma skoro každý. V nejhorším se dá něco najít v blízkém antikvariátu, a to většinou za celkem sympatické ceny. Nemusíte tak nic kupovat za plnou cenu. Zastřešení může být trochu složitější. Pokud chcete, aby bylo plnohodnotné, rozhodně si nevystačíte pouze se slunečníkem, ale budete si muset pořídit něco lepšího. Třeba některou z moderních pergol Pergoly-trutnov.

Nemusíte se bát, že by šlo v tomto případě o kdovíjak velkou investici. I když, tady záleží hodně na tom, jak moc velkou a kvalitní stříšku si chcete pořídit. Pokud plánujete pouze posezení o jednom dvou stolcích a pár židlí, můžete být co se financí týče v klidu. V opačném případě se vám to opravdu může trochu prodražit. Ovšem tato investice je rozhodně více než dobrým počinem a když už nic jiného, zvednete tím o trochu cenu pozemku.

Pergola s vegetací

Stavebnice

Pergolu samozřejmě budete muset sami postavit. Není to ale žádná lopota, spíše zajímavá práce připomínající práci s dětskou stavebnicí. Konstrukce tohoto druhu se totiž dodávají jako prefabrikáty s návodem, dle kterého je pak můžete složit do výsledného celku. Není vhodné se do toho pouštět sami. Měli byste si ideálně najít ještě jeden pár rukou navíc, který vám bude pomáhat. Teoreticky byste to mohli zvládnout i sami, ale proč se přepínat, když to jde rychleji a lépe ve více lidech.

Comments are closed.