Vezměte si s sebou lyže i plavky

Vezměte si s sebou lyže i plavky

Někdo je duší i tělem sportovec, jiný zase romantik. Pokud máte v sobě tyto dvě osobnosti spojené, pak je právě pro Vás určeno jedno místo, které určitě uspokojí všechny Vaše smysly. To místo se nachází v Rakousku a jmenuje se Ötztal.
– Najdete tu celých dvě stě dvacet kilometrů sjezdovek, které jsou vybaveny těmi nejmodernějšími lanovkami a vleky.
– Máte-li raději běžky, pak určitě uvítáte sto padesát kilometrů běžeckých stop.
– Pro ty, kteří dávají přednost pouzezimním botám bez dalšího vybavení, je určeno dvě stě kilometrů protahovaných zimních turistických cest.
– A pokud máte sáňky, určitě si je také vezměte. Sáňkařskými drahami se to tu jen hemží.
Pro ty, kteří vyhledávají sjezdovky, bude asi největším lákadlem středisko Sölden, ve kterém se nacházejí dva ledovce. Konají se tu i závody světového poháru pro lyžaře i vyznavače snowboardu. Vrcholy sjezdovek jsou v neuvěřitelné nadmořské výšce, která má přes tři tisíce metrů. Nejdelší sjezdovka měří patnáct kilometrů.
sedačková lanovka

Vodopád nebo raději tropický déšť?

Pokud máte tedy uspokojenu tu sportovní část Vašeho „já“, můžete se vydat uspokojit i toho romantika, kterého v sobě nosíte. V těsné blízkosti sjezdovek se nachází vodní ráj. Aqua Dome – Tirol Therme Längenfeld je nejproslulejším wellness střediskem v celých Alpách. N první pohled vypadá jako obrovský krystal, který upustil nějaký obr přímo mezi hory. Vyvěrají zde termální prameny, které mají příjemnou teplotu třicet šest stupňů celsia. Koupání je tu možné ve dvou velkých bazénech.
svíčky u ručníků
Můžete si užít i vodní gymnastiku a spinning. Nechybí ani sauny s parní lázní a tropickým deštěm. Nejen dětem se určitě budou líbit vodopády a mlžná koupel. Zajímavostí, kterou byste jinde těžko hledali, jsou tři venkovní visuté bazény, které vypadají jako misky.
1) V první je minerální voda.
2) Ve druhé sirnatá voda.
3) Ve třetí slaná voda.

Comments are closed.