S kvalitními zdroji světla k efektivnější práci

S kvalitními zdroji světla k efektivnější práci

Mít k dispozici kvalitní světlo je vždy výhodou. Hodí se nejenom při práci, ale také při hraní deskových her nebo při jakékoliv jiné činnosti, která vyžaduje jasné světlo. Mnozí lidé jsou poněkud zmatení, co se týče výběru osvětlení. Zatímco někdo volí klasické žárovky a nic jiného, někdo zase raději volí „úsporné“ zářivky. Při tomto výběru by však měl každý vědět, že ne každá úsporná zářivka je skutečně úsporná. Některá se tak jenom nazývá, přitom jde o plnohodnotné osvětlení se vším všudy, a tedy i větší spotřebou elektrické energie. Příkladem je zářivka 36W, která na první pohled může vypadat jako nějak zvláště úsporná. Při pečlivějším zkoumání však přijdete na to, že to není takový ideál, jako by se mohlo zdát. I přes standardní spotřebu elektrické energie však jde o zdroj světla, který může báječně posloužit jakýmkoliv účelům. Chcete-li zdroj světla, který bude spolehlivý a splní to, co po něm budete požadovat, pak tohle je volba, které se není třeba obávat.

hrušky

Výhoda závitu ocení každý

Co je na tomto zdroji světla zajímavé, je především závit, který je stejný jako u klasických žárovek. Díky tomu je možné tento zdroj světla využít takřka všude tam, kde byste využívali žárovku. U kompaktních zdrojů světla je však ještě ta výhoda, že mnohdy nabízí zajímavé vlastnosti:

  • Úsporný provoz = pokud byste porovnali klasické žárovky a tyto moderní světelné zdroje, divili byste se celkové úspoře
  • Dlouhá životnost = při srovnání s podobnými zdroji světla vychází tento zdroj světla opravdu výhodně
  • Pracovní bílé světlo = k dispozici je i klasické teplé bílé, které není pro zářivku tohoto typu zcela běžné

lampa
Osvětlení tohoto typu najde uplatnění na mnoha místech, a proto je dobré si dát tu práci a vybrat takovou variantu, která svým příkonem, velikostí nebo třeba způsobem zapojení bude vyhovovat. Jistě se pak již sami přesvědčíte o výhodách, které vám kompaktní zářivky nabízí.

Comments are closed.