Jak si naplánovat vlastní dovolenou, aniž byste se zhroutili již předem

Jak si naplánovat vlastní dovolenou, aniž byste se zhroutili již předem

Valná většina lidí si raději zaplatí zájezd, jistotu, než aby si naplánovali svůj vlastní program. Částečně proto, že si neumí naplánovat volný čas a neumí se bez alkoholu a nalajnovaného večeru bavit, částečně proto, že neumí jazyk a jakmile naskočí stránka v angličtině, je z toho hrozný problém. Strach je ale vždycky pouze z neznámého, jakmile to jednou vyzkoušíte, už nikdy nebudete chtít jinak – hlavně proto, že ušetříte za cestovku a taky za samotnou dovolenou a nikdo vám nebude do ničeho remcat. A cokoliv se stane, můžete okamžitě řešit vy sami na místě a nemusíte stát někde v recepci a volat zpátky do Česka, aby vám cestovka milostivě zařídila něco jiného.
město nad řekou.jpg

1) Bydlení

To je základ. Dnes si můžete zvolit mezi hotely, hostely, ubytovnami, ale také lidmi, kteří v daném městě či na daném místě bydlí a rádi pronajmou svůj dům pro nějaký ten peníz navíc. Cena se pohybuje od nejnižších po nejvyšší, záleží na vašem komfortu a objemu peněženky. A určitě se nemusíte bát, že by vás někdo podfoukl nebo okradl, pokud budete poctivě číst a vše si řádně přečtete.
vlakové nádraží.jpg

2) Jídlo

V drahých městech je hotel se snídání zbytečná zátěž, když vám bude stačit nějaká ta ovesná kaše a ovoce, možná i lokální pečivo. Vždycky se TO VAŠE vyplatí více než platit desetkrát tolik za snídani, kterou stejně ani celou nesníte. Tak proč utrácet, když to můžete udělat lépe?

3) Monumenty, muzea, galerie, místa

Vždycky je dobré udělat si na každý den nějaký plánek, kde se půjdete podívat. Samozřejmě, můžete si jenom vytyčit bod a podle toho pojedete dle improvizace. Ale je fajn zjistit si, co vůbec v okolí je a jak to vypadá, abyste potom tři hodiny nešli v úmorném vedru k asi půlmetrové sošce někde uprostřed lesa.

4) Doprava

Metro, autobusy, vlaky, taxi nebo uber. Záleží na vás. Ve větších městech je úplně nejlepší skočit do metra za pár euro nebo jakékoliv místní měny a jít objevovat. Většinou i to nejkomplikovanější metro dnes není vůbec žádný problém, pokud se na chvíli zastavíte.
dobrodružství v přírodě.jpg

Vždycky jde ale o to, že musíte . Nikdy nevíte, co vám to přinese.

Comments are closed.