Rostoucí ceny plynu mohou zruinovat rodinný rozpočet

Rostoucí ceny plynu mohou zruinovat rodinný rozpočet


Topení v rodinných domech patří k jednomu z největších výdajů a při špatně nastavených podmínkách může topení plynem vyjít ročně i na několik desítek tisíc korun. Cena plynu navíc neustále stoupá a vyhlídky odborníků nevypadají vůbec dobře. Trendem je naopak elektřina, a to konkrétně tepelná čerpadla, která nabízí vysokou efektivitu v poměru vynaložené elektrické energie a vyprodukovaného tepla. Například v kombinace s podlahovým topením zajistí krásně prohřátý domov, a to zmáčknutím jednoho tlačítka. Umístit ho přitom můžeme přímo na zahradu a hodí se tak i do méně prostorných domů, kde není vyřešena technická místnost.

radiátor

Dotace pomohou s pořízením

Obrovskou výhodou přitom není jen výkon a úspora, ale také možnost získat dotaci, která pokryje velkou část pořizovacích nákladů. Stačí k tomu vyplnění několika formulář a schválení příslušeného úřadu. Pořídit si ho proto mohou i méně majetné rodiny a návratnost se díky dotaci snižuje i o polovinu. Nejlepší kombinací jsou potom čerpadla brno https://www.sunus.cz/tepelna-cerpadla s fotovoltaikou, která zvládne vyprodukovat velkou část potřebné elektrické energie. Výsledkem je úsporná domácnost bez nutnosti se neustále při topení omezovat. Propojení topného zařízení s fotovoltaikou přitom zařídíme od A do Z a pomůžeme Vám i s případným odkupem přebytečné energie.

systém chytrého topení

V letních měsících, kdy je výkon solárních panelů nejvyšší, tak můžete i vydělávat, a to prodejem přebytků zpět do sítě. S výběrem čerpadla Vám rádi pomůžeme a vybereme to možná nejlepší řešení, které splní jak požadavky, tak i finanční očekávání. Na všechny produkty z naší nabídky navíc nabízíme 100 % záruku a nemusíte se proto obávat potíží v případě poruchy. Instalace je pak součástí celého projektu a tím se vyhnete stresu a vyřizování, které jindy trvá i několik měsíců. Využití TČ s FVE se přitom hodí jak pro nové stavby, tak i pro domy před rekonstrukcí.

Comments are closed.