Parní čistič coby nepostradatelný asistent úklidu

Parní čistič coby nepostradatelný asistent úklidu

Parní čistič nejen zajistí řádný úklid a to zajímavější formou, ale můžete si být jisti, že tak vaše domácnost bude zářit čistotou. Jen díky parnímu čističi bude každá skulinka zbavena potenciální špíny a běžných bakterií. Parní čistič poskytne úklid a postará se o maximální možnou hygienu a zcela zdravé domácí prostředí pro bydlení. Možnosti využití jsou velmi variabilní.
tyčový vasavač
Jak na práci s parním čističem?

Jádro tvoří bojler, ve kterém se za pomoci elektrického ohřevu vyvíjí pára a to až s teplotou sto stupňů Celsia. Parní čistič disponuje několika nástavci, které jsou pro různé druhy čištění. Parní čistič se naplní uvedeným množstvím vody. Jedná se o normální kohoutkovou vodu. Destilovaná voda ani jinak případně upravená voda není potřeba. Nejprve se zapne parní čistič a poté je nutné zapnout funkci vyvíjení páry. Pak už jen vybrat adekvátní nástavce pro daný úkon a za pomoci ovladače regulovat požadované množství páry. Tyto čističe jsou určené pro zcela běžný úklid a jsou i pro laiky.

Nicméně i zde je důležitá bezpečnost. Přeci jen jde o práci s horkou párou, tudíž při neopatrnosti by mohlo dojít k úrazu. Je vhodné používat při manipulaci s parním čističem rukavice. Je třeba si dávat pozor na oči, neboť tlaková pára uvolněné malinké kamínky a písek dokáže hnát intenzivní rychlostí, že by zásah do oka mohl být velmi nebezpečný. Stejně je zapotřebí v rámci bezpečnosti před každým čištěním zkontrolovat vizuálně těsnící kroužky na spojích hadice a nástavců.

Výhody aneb proč si pořídit parní čistič

Prioritou je opravdu velmi snadná manipulace, kterou zvládne bez problému každý. Pozitivem je i značná šetrnost vůči životnímu prostředí. Jedná se o úklid bez chemických prostředků. Jen za pomoci vody. Ideální i pro alergiky, neboť se jedná jen o práci s vodní párou, tudíž nepůsobí alergické reakce.
ruční vysavač
Kde všude lze v domácnosti použít parní čistič?

Dle volby nástavce lze parní čistič využít coby otření povrchu nábytku, veškerého zařízení, podlah, obkladů. Lze za pomoci parního čističe i odstranit skvrny od jídla, odstranit i led z lednice a mrazáku, odmastit nářadí či sportovní náčiní, dezinfikovat hračky i vyčistit nedostupná místa. Rovněž lze vyčistit koberce, čalounění, matrace, neboť parní čistič lze použít i jako vysavač. Dokonalé a prezicní vyčištění spárů, veškerých škvírek, ale zbaví i plísně.

Comments are closed.