Obývák plný světla

Obývák plný světla

Chcete krásný a útulný obývák? Pokud ano, tak se soustřeďte nejen na nábytek samotný, ale také na osvětlení. Spoléhat byste neměli pouze na obyčejný lustr. Potřebujete něco nového, neotřelého a jedinečného, na co nezapomene žádná z vašich návštěv. Rozhodně na svém obývacím pokoji nešetřete. Pohrát si můžete nejen s lustrem, ale také lampami či LED páskami, a to v nejrůznějších barvách.
obývák s výhledem na hory

Kombinujte styly i barvy

Základem, na který musíte myslet, je jedno centrální a doplňkové lampy. Proč? Hlavní žárovka může být pro některé aktivity příliš silné a pro jiné zase příliš slabé. Na čtení potřebujete jiné záření než pro sledování televize. Proto jsou jako doplňková nejlepší osvětlení typu lampy u gauče či křesla.

Hlavní osvícení by mělo být poměrně dost výkonné, protože musí ozářit dostatečně celou místnost. Doporučuje se teple bílá barva s označením 2700K až 3000K. Proč zrovna teple bílá? Je to barva podobná ohni. Pro lidské oko je tak nejen příjemná, ale také připomíná bezpečí a klid.

Myslete ale také na velikost svého prostoru. U středně velkého pokoje o velikost 20 až 30 metrů čtverečních stačí LED žárovka o výkonu 20 W až 40 W, u větších místností se spolehněte na výkon vyšší než 50 W.
led žárovičky

Klid a pohodu u dobré knihy

Na gauči můžete nejen jen tak polehávat, ale také odpočívat u večerního filmu nebo si číst. Stojací lampy je skvělou možností, jak si dopřát ideální atmosféru. Nejlepší je varianta s kombinací dvou žárovek. Horní zářivka je přitom výkonnější a slouží jako nepřímé osvětlení, které slouží především během sledování televize. Zářivka směřující dolů je naopak na čtení či drobné práce. Žárovka by měla být jako bílé denní žáření.

Je možné, že již takovou lampu máte, ale máte v ní stále obyčejnou zářivku. Pokud ano, tak se zamyslete nad výměnou. LED žárovky jsou výkonné, mají dlouhou trvanlivost a ušetří vám až 80 % elektrické energie. To stojí za výměnu, co říkáte?

Comments are closed.