Jak strávit léto?

Jak strávit léto?

Každý z nás se rozhoduje o tom, jak strávit nejteplejší část roku, tedy léto, po svém. Pokud se tedy nemusí nezbytně podvolovat tomu, co není schopen ovlivnit, jako jsou dejme tomu pracovní povinnosti, rodina, zoufalý stav konta, zdraví a podobné nejednou nepřekonatelné komplikace.
Někdo jezdí v létě někam k moři, někdo míří naopak co nejvýš do hor, někdo se oddává slastnému nicnedělání a jiný pro změnu nedokáže dost možná ani na chviličku zvolnit a žene se za vším, co je mu v daném místě k dispozici.
letecký pohled na pláž
Někdy je takový člověk o své letní dovolené osobností, která je ve svém živlu, jindy pak během dovolenkování vypadá jako… no dejme tomu jako nejeden z hrdinů úsměvného filmu Účastníci zájezdu.
Prostě proto, že si za cíl dovolené nejednou volíme místa, v nichž nejsme doma, a společnost, v níž si nejsme až tak docela jisti v kramflecích. A v tom posledním zmíněném případě nemůže alespoň čas od času nedojít k nějakému tomu faux pas. Neboli se volky nevolky tu a tam znemožníme. Občas i totálně.
tropické léto
Člověk si řekne, že dosáhne třeba i toho, čeho doposud nikdo jiný z jeho okolí nedosáhl, a neuvědomuje si vůbec, že přitom notně přeceňuje své vlastní síly. Vezme si dovolenou, zplundruje svůj účet, zjistí si, co o tom kterém místě píše internet a vezme to za své, ať už to je či není pravda, a vydá se někam do dálav.
Navštěvuje významné i opomíjené památky, ochutnává cizokrajnou kuchyni, oslovuje nejednou i notně exotické cizince, nebo se naopak třeba i jenom plouží po českém venkově, jsa pevně spjat s rodnou hroudou, kulturně vyspívá,…
A také se tu a tam znemožní. Protože ne každý zná , ne každý se dokáže nechovat jako balík. A pro takového je potom štěstím, že dovolená jednoho dne skončí a on se zase vrátí domů a sejde z očí a časem i z mysli.
cesta v horách
A pokud snad nechcete být těmi, kdo si někde neúmyslně uříznou pořádnou ostudu, měli byste se na takovou dovolenou vždycky alespoň trochu připravit. Vědět, kam a proč cestujete a co se tam má a nemá, smí a nesmí. Protože nějaké to malé faux pas se výměnou za nové neotřelé zážitky snese, ale za úplného „píp“ by tam člověk být neměl. Doma ani v tom nejvzdálenějším zámoří.

Comments are closed.