Na dovolenou za romantickou samotou

Na dovolenou za romantickou samotou

Ať už si představujete romantiku jako scenérii s nekonečnými běloskvoucími plážemi zalitými západem slunce, nebo tajete při představě neporušené sněhové pláně, do které až vaše lyže udělají první stopu, určitě pokaždé je v balíčku i klid a pohoda. Čekat hodinu na lanovku a půl dne, než zahlédnete vůbec nějakou památku, se romantice naopak neblíží ani trochu.
domy v kopci

Dnes, když je celý svět jak na dlani a vše je – víceméně – dostupné, je těžké najít si nějaký ten kout, kde se se svým milým nebo milou ztratíte všednímu dni a užijete si bezstarostné láskyplné chvíle, aniž by vás obklopovaly davy a s nimi spojené neromantické mrzutosti. Ovšem není to nemožné!

Lidé dnes propadli výhodným nabídkám cestovních kanceláří a mnohahvězdičkovým recenzím na internetu, zaručujícím dokonalou dovolenou; jenže tím se destinace, hotely i cestovní programy rychle „profláknou“ a než vůbec víte jak, jste uprostřed přelidněné pláže a o romantice při zpěvu cikád si můžete nechat jedině zdát. Pokud nechcete vydat za dovolenou pomalu tolik co za nový byt, a přesto byste rádi vycestovali někam za soukromím a klidem – tak to udělejte! Možností je hned několik:
fotoaparát Zenit-E

Zůstaňte „doma“

Nemusíte jet daleko a lovit exotiku, abyste měli krásnou dovolenou. Naopak využijte toho, že ostatní jedou pryč a užijte si naše krásné Česko – a ještě levně! Ať už zůstanete doopravdy doma a uděláte si několik menších výletů a túr, nebo odjedete k jezeru a pronajmete si chatičku, soukromí určitě naleznete spíš než v Řecku nebo v Itálii. Zvlášť při procházkách lesem nebo ve skalách jen tak na někoho nenarazíte; snad nanejvýš na zatoulanou srnku nebo zajíce, ale takové „přepadení“ je koneckonců docela milé.

Zariskujte a objevujte

Co je romantičtější než spontánnost? Jsou levné letenky do Anglie? Využijte příležitosti a leťte! Nemusíte přeci zůstávat zrovna v Londýně. Najděte si nějaký hezký penzion na venkově a užijte si kouzlo Británie i mimo davy fotící Big Ben. Každá země má své kouty, které ještě nikdo nezahrnul do průvodců a nenasměroval tam zástupy turistů. Při nalézání takových míst si zaručeně užijete klidu a romantiky ažaž!

Nebuďte „in“

Dovolené také podléhají kurzu a módnosti – pokud přeci jen chcete někam daleko a ne zrovna „do neznáma“, vyberte si místo, které se nedostalo do letošního hit výběru. I když ale Egypt nebo Benátky nebudou mít takové ohlasy, nečekejte, že je budete mít jen pro sebe. Vůbec nejvíce si taková místa užijete, když navíc ještě pojedete mimo sezónu, což se mj. vyplatí i finančně.

Comments are closed.