Rubrika: Auto moto

Automobilový průmysl na ostří nože

Automobilový průmysl na ostří nože

Už dnes spousta tradičních automobilových firem investuje nehorázné peníze do vývoje a výzkumu elektricky poháněných vozidel, protože zkrátka počítají s tím, že ropy a plynu bude čím dál více ubývat. Samozřejmě, dnešní elektrovozy se již vyrovnají rychlosti a možná i výkonosti normálních dieselových či benzínových protějšků, avšak stále je jejich „výdrž“ daleko za tím standardem, který by si všichni od elektrického auta přáli. Pořád je zde spousta problémů, které je třeba řešit a aktivně se na nich podílet.
elektrické auto

Výdrž jako největší zabiják

Baterie, které jsou v elektrických autech, jsou z velmi vzácných kovů, například lithia, kolem kterého se nedávno dělo toliko rozruchu v České republice. Drahé kovy nejsou drahé jen tak z legrace, jsou totiž velmi vzácné, výroba takových baterií je nákladná a také velmi nebezpečná pro životní prostředí a vyžaduje se spousta expertízy a moderní postupy. To mnoho automobilek raději zanevřou a vrátí se ke klasickému motoru. Časem se vyřeší i tento problém a elektrická auta budou už více než běžnou věcí, spolu s nabíječkami, které za čas vyhodí z vyvýšených pozic benzinové pumpy.
otevřená kapota

Spotřeba energie a doba výdrže

Další velkou překážkou je spotřeba akumulované energie v baterii elektromobilu. Americká společnost vizionáře Elona Muska sice neustále pokořuje rekordy, co do výdrže, ale stále to je úplné nic proti těm motorům, které využívají fosilní paliva. Jestli ujede pár set kilometrů na jedno nabití? To je stále ještě v plenkách a bude se muset ještě hodně zdokonalit, než se bude moci považovat za rovného k tradičním automobilům.
zapalovací svíčka

Budoucnost je však jasná

Pokud lidstvo nepřijde na ještě efektivnější a lepší řešení než elektřinu, elektrická auta nahradí v brzké budoucnost většinu vozů a aut na trhu. Není totiž možné, abychom s rostoucí populací mohli udržet také poptávku po stále nových vozech a s takovou poptávkou také požadavek na stále větší spotřebu ropy a zemního plynu, jejichž zásoby se nenávratně tenčí.

Rok 2017 představil nové vozy

Rok 2017 představil nové vozy

ŠKODA VISION E
– Některé studie nových vozů jsou přímým předobrazem sériového auta. Přesně to je Vision E, v roce 2020 má s tímto velmi futuristickým designem dorazit první plně elektrická škodovka v historii na trh.
VOLKSWAGEN I.D. BUZZ
– Svým vzhledem jasně tento nový vůz odkazuje na kultovní auto, které sloužilo jako známá dodávka skupiny Hippies. Tohle auto zamíří do výroby za pár let a také jako elektromobil.
klasický VW
KIA PROCEED
– Tento rudý koncept, naznačuje podobu chystané nové generace ceedu. Vznikl přímo ve Frankfurtu v designerském studiu vozů Kia.
BMWI VISION DYNAMICS
– Zatím se jedná o studii elektromobilu, u kterého BMW slibuje dojezd 600 km, nejvyšší rychlost 200 km/hod a zrychlení z nuly na 100 km/hod za čtyři sekundy a časem by z něho měl být další sériový elektromobil BMW i5.
AUDI AICON
– Dalším velkým tématem auto průmyslu dneška je autonomní řízení. Audi je v tomto ohledu velmi aktivní. Tento koncept tak již ani nemá volant, vše obstará robot.
automobil na louce
SMART VISION EQ
– Sympatická dvoumístná bublina jezdí na baterky a je zcela autonomní, posádky při jízdě může hrát i karty.
AUTO PRO AFRIKU
– Slovenský raketový inženýr Martin Šoltés chce postavit Afriku na kola. Rodák ze Spišské Nové Vsi na to v projektu na mnichovské polytechnice postavil ACAR. Náklaďák na baterky, který se s cenou musí vejít do 10 000 Eur, tedy necelých 270 000 Kč. Projekt chce dotáhnout do finální výroby přímo v Africe.
Borgward v saloně
BORGWARD
– Koncern Borgward platil v polovině minulého století za jednu z nejvýznamnějších a nejprogresivnějších německých automobilek. Nyní je zpět s vozy SUV pod čínskou taktovkou.
CHERY
– Velká čínská automobilka přichází s touto značkou v podobě vozů SUV. Tento parádní koncept, který má podle všeho namířeno do výroby, je dílem mladého francouzského designéra Alana Derosiera.

Sledování vozu přes GPS

Sledování vozu přes GPS

Zjistit, kde přesně se nachází váš vůz, dnes není vůbec těžké. Důvod k tomu můžete mít jakýkoliv, například odcizení vašeho automobilu, či pouhou kontrolu nad vozovým parkem. Pořídit si takovéto zařízení dnes nevyjde ani na velkou finanční částku. Tak proč byste si ho nepořídili zrovna vy?
mobil jako navigace
Sledování vozu přes GPS je výhodný systém, který si pochvalují především ti, co vlastní flotily o stovkách osobních i užitkových vozů. Nejenže velmi zjednoduší administrativu, protože umožňuje například automatické vedení knihy jízd či zpracování cestovních příkazů, dovede ale také zjistit, zda auta nejezdí příliš rychle či neekonomicky, nebo dokonce mimo vytyčení cíl. Eviduje historii tras i dobu a čas jízdy. A pokud se stane to, že vám auto někdo ukradne, snadno si ho pomocí GPS sami vystopujete.

Velké výkony od malé krabičky
GPS je malá krabička, kterou umístíte ve svém autě. Snadno si na ní nastavíte, kde se může vaše auto pohybovat, i limity, které když překročíte, automaticky o nich budete informováni. Krabička pak pomocí mobilních dat odesílá údaje o startu a pohybu automobilu. Profesionální, tudíž dražší zařízení, dovede monitorovat také pohyby a náklon vozidla, otevírání dveří i nákladový prostor.
Řešení pro každého
Nemusíte ovšem mít velký vozový park, abyste si toto zařízení koupili. Pořídit si ho můžete i tehdy, když vlastníte jen jeden soukromý automobil. Pokud chcete v noci v klidu a bez obav spát, nechte vaše auto hlídat přes GPS systém.
hledání polohy
Snadná instalace
GPS lokátor se nainstaluje velice snadno, stačí ho totiž připojit na 12V. Pokud si na to sami netroufnete, rádi vám s tím pomohou v každém servisu. Lokátor jde také přenášet mezi více vozy, k tomu budete pouze potřebovat redukci do zapalovače, která vyjde řádově na stokoruny.
Nízká cena
Cena za samotný GPS systém vyjde od dvou do deseti tisíc, což se jistě vyplatí každému, kdo si cení svého automobilu.

Dovolená na dvou kolech

Dovolená na dvou kolech

Vlak, autobus, letadlo, auto, loď, dopravních prostředků, které můžete využít při své cestě na dovolenou je celá řada. Samozřejmě jde o to, jakou vzdálenost se chystáte urazit, jestli pojedete sami, ve dvou nebo s celou rodinou, kde je váš cíl, jakou cestu zvolíte, důležitý je také váš zdravotní stav a řidičské schopnosti a také částka, kterou hodláte obětovat.
Co je bezesporu dobrodružství, pocit volnosti, svobody, adrenalin a romantika zároveň, je jízda na motorce. A pokud se jedná o velký, silný stroj a pocit z toho zažít „vítr ve vlasech“, pak je možná na čase zkusit vyrazit na cestu právě tímto prostředkem.
Všechno má svoje úskalí, své výhody a nevýhody. Aby jízda byla opravdovým zážitkem a ne noční můrou, je třeba se věnovat dostatečně přípravě.
řízení motorky
Nepřízeň počasí je něco, s čím počítat musíte, i když budete pečlivě sledovat předpověď počasí, příroda je mocná a dělá si, co chce. To jsou okolnosti, které ovlivnit nemůžeme. S čím počítejte, že jízda nebude zrovna nejlevnější. Perfektní technický stav motocyklu by měl být samozřejmostí pro každého zodpovědného řidiče, proto včas stroj svěřte k důkladné kontrole odborníkovi. Mějte jasno v tom, kudy pojedete, zda sami nebo se někým, být připraveni na to, že píchnete, proto nezapomeňte mít základní vybavení sebou. Pokud budete na silnici s dalšími stroji, pomoc jejich řidičů se vám jistě bude hodit.
odstavená motorka
Větším problémem dnešních vozidel je elektronika, pokud funguje, je to super, ale ve chvíli, kdy vypoví službu, nám může pěkně zavařit. Proto mějte po ruce telefonní číslo na asistenční službu. Jejich pracovníci si určitě dokáží poradit, případně dostanete náhradní dopravní prostředek.
Samozřejmě nemůžete vyrazit jen tak nalehko, zavazadel by nemělo být moc, buďte připraveni na všechny varianty počasí, oblečení by mělo být vhodné pro jízdu na motocyklu.
A pak už nezbývá, než všem, kteří se chystají usednout na motorku, šťastnou cestu a hlavně, šťastný návrat.

Cesta, která opravdu vede ke štíhlé linii

Cesta, která opravdu vede ke štíhlé linii


Touha po štíhlé linii vede dívky někdy k zoufalým činům. Ze všech stran se na ně valí informace o tom, jak velice záleží na tom, kolik kilogramů ukazuje jejich váha. Dívka pak má pocit, že pokud nebude dostatečně štíhlá, nečeká ji v životě žádný úspěch. V současné době, kdy je na toto kritérium kladen stále větší důraz, propadají zoufalým stavům i někteří mladí muži.

krásné bříško

Pokud si myslíte, že máte s váhou opravdový problém, rozhodně nezkoušejte nějaké osvědčené rady, které by vám mohly vyvolat tak známé obtíže, jakými jsou mentální anorexie či bulimie. Zkuste na to jít z jiné strany. Na našem trhu se čas od času objeví přípravky, které mají v této záležitosti pomoci. Ne všechny jsou ale účinné. Jedním z přípravků, který patří do kategorie solidních výrobků, je adipex.

  • Tento lék se zaměřuje na prvotní problém, který tloustnutí vyvolává.
  • Je to nadměrná chuť k jídlu.
  • A právě tu dokáže potlačit.

tučné jídlo

Tím pádem se vám budou všechna dietní omezení dodržovat mnohem snadněji. Není to tedy zázračný lék, který za vás zhubne tím, že spolykáte několik tabletek. Léčivá látka fentermin se v těle uvolňuje celých osm hodin a má za následek omezení chuti k jídlu po celou tuto dobu. Je ale nutné, aby byl omezen příjem potravy. Jedná se o lék, který je pouze podpůrným v těch případech, kdy už samotná redukční dieta nestačí.

vitamíny pro krásu

Nepodceňujte vedlejší účinky

U každého léku je nutné, aby si pacient přečetl podrobně příbalový leták a při sebemenší pochybnosti se poradil s lékárníkem nebo ještě lépe se svým lékařem. Zejména v případě, že užíváte ještě jiné léky. Obvykle je Adipex velice dobře snášen, ale výjimečně se mohou objevit jisté komplikace e a nežádoucí vedlejší účinky. Pokud budete pociťovat závratě, bolesti hlavy, nervozitu a jiné problémy, které se vyskytly až po nasazení léčby, určitě návštěvu lékaře neodkládejte.

Vsaďte na to správné řešení

Vsaďte na to správné řešení

Porucha erekce je komplikace, která může postihnout snad každého muže. Jedná se o velice nepříjemný problém, který má svoje příčiny. S poruchou erekce se mnohdy potýkají jedinci vyššího věku, není to ovšem úplným pravidlem. Tento problém se může objevit i u mladých lidí. Často za něj může třeba nervozita nebo stres, mnohdy je na vině také únava či nevhodný životní styl. Když se porucha erekce objeví jednou za čas, není to zase taková katastrofa. Horší je, když se stane pravidlem.

Zbavte se frustrace

Mnozí mohou být z něčeho takového velice frustrovaní. Když milostný život zrovna nefunguje, může se to podepsat na kvalitě celého vztahu. Vždy je tedy lepší všechno řešit tak rychle, jak to jenom bude možné. Dost často může pomoct změna životního stylu. Když se muž začne hýbat a věnovat se zdravějšímu stravování, na výsledky rozhodně nebude muset dlouhou dobu čekat. Je tu ale i jiné řešení, které by se Vám mohlo líbit. V dnešní době můžete vsadit na velice efektivní přípravky, které už se postarají o to, aby všechno fungovalo bez problémů.

Chtějte vždy to nejlepší
Takovým přípravkem je takélevitra, která Vám může nabídnout ty nejlepší výsledky. Tento přípravek zaručuje dlouhotrvající erekci, na kterou se budete moct spolehnout. Díky tomu se do Vaší ložnice vrátí vášeň a Vy si budete moct milování opět pořádně užívat.

Bezpečnost především
Veškeré přípravky, ze kterých si můžete vybírat, jsou samozřejmě bezpečné a mohou Vám nabídnout to, po čem toužíte. Když se budete držet doporučeného dávkování, nebudete si muset s ničím dělat obavy. Budete si moct užívat milování tak, jak jste si jej ještě nikdy neužili. Uvidíte tedy, že Váš milostný život bude opět zajímavý a vzrušující.