Dovolená na dvou kolech

Dovolená na dvou kolech

Vlak, autobus, letadlo, auto, loď, dopravních prostředků, které můžete využít při své cestě na dovolenou je celá řada. Samozřejmě jde o to, jakou vzdálenost se chystáte urazit, jestli pojedete sami, ve dvou nebo s celou rodinou, kde je váš cíl, jakou cestu zvolíte, důležitý je také váš zdravotní stav a řidičské schopnosti a také částka, kterou hodláte obětovat.
Co je bezesporu dobrodružství, pocit volnosti, svobody, adrenalin a romantika zároveň, je jízda na motorce. A pokud se jedná o velký, silný stroj a pocit z toho zažít „vítr ve vlasech“, pak je možná na čase zkusit vyrazit na cestu právě tímto prostředkem.
Všechno má svoje úskalí, své výhody a nevýhody. Aby jízda byla opravdovým zážitkem a ne noční můrou, je třeba se věnovat dostatečně přípravě.
řízení motorky
Nepřízeň počasí je něco, s čím počítat musíte, i když budete pečlivě sledovat předpověď počasí, příroda je mocná a dělá si, co chce. To jsou okolnosti, které ovlivnit nemůžeme. S čím počítejte, že jízda nebude zrovna nejlevnější. Perfektní technický stav motocyklu by měl být samozřejmostí pro každého zodpovědného řidiče, proto včas stroj svěřte k důkladné kontrole odborníkovi. Mějte jasno v tom, kudy pojedete, zda sami nebo se někým, být připraveni na to, že píchnete, proto nezapomeňte mít základní vybavení sebou. Pokud budete na silnici s dalšími stroji, pomoc jejich řidičů se vám jistě bude hodit.
odstavená motorka
Větším problémem dnešních vozidel je elektronika, pokud funguje, je to super, ale ve chvíli, kdy vypoví službu, nám může pěkně zavařit. Proto mějte po ruce telefonní číslo na asistenční službu. Jejich pracovníci si určitě dokáží poradit, případně dostanete náhradní dopravní prostředek.
Samozřejmě nemůžete vyrazit jen tak nalehko, zavazadel by nemělo být moc, buďte připraveni na všechny varianty počasí, oblečení by mělo být vhodné pro jízdu na motocyklu.
A pak už nezbývá, než všem, kteří se chystají usednout na motorku, šťastnou cestu a hlavně, šťastný návrat.

Comments are closed.