Plot z betonu je dobrá dlouhodobá volba

Plot z betonu je dobrá dlouhodobá volba


Jak lze získat co možná největší soukromí na svém pozemku? Je vhodné ho oplotit. Krásně si tak vymezíte svoje území. Ale hodně záleží také na tom, jaký druh oplocení si zvolíte. Samozřejmě jich existuje několik. Když se ale máme zaměřit na opravdové soukromí, určitě nesáhneme po klasickém laťkovém dřevěném plotě s mezerami mezi jednotlivými laťkami.

Květina a plot

A vhodný nebude ani ten drátěný, čtvercový, přes ten je vidět naprosto všechno. Takže jaké jsou tedy možnosti? Živý plot, dřevěný s plnými výplněmi nebo plot betonový. Můžeme si všechny tři varianty společně projít. Takže tedy živý plot – vypadá krásně, je přírodní. Ale musíte si rozmyslet druh stromů, které vysadíte. Některé na podzim opadávají, ale v létě ty listnaté vypadají překrásně. Můžete zvolit jehličnany, které neopadávají. Tím pádem jsou celoročně ve stejné podobě a maximální pocit soukromí je zcela zajištěn. Starost Vás kolem tohoto plotu ale určitě čeká a to v podobě zastřihávání plotu do určité výšky a tvaru celkově. Neupravený by nevypadal moc hezky. Takže pokud chcete plot, o který se nebudete muset starat, živý není ten pravý pro Vás. Pak zbývá k výběru ještě dřevěný plot – takový ten, co má plné dřevěné výplně, které jsou vloženy do kovového rámu a postupně napojovány jeden kus na druhý, takzvaná zámkovka. Přeci jen je to dřevo, takže jednou za čas to nějakou péči bude chtít, ale ne tolik jako plot živý.

Dům a zahrada

Nejpohodlnější variantou a za mě i tou nejelegantnější, je betonový plot. Má vysokou odolnost vůči nepříznivým vlivům. Jsou jimi například silný vítr, déšť a kroupy. Není zapotřebí ho po pořízení nějak udržovat, aby vypadal dobře. Tady je to jednoduše bez práce. Vypadat bude stále stejně. To je pro mnohé z nás velká výhoda. Na výběr je vícero odstínů, takže si každý vybere dle svých představ. A také věřte, že přes betonový, vysoký plot máte soukromí jisto jistě zajištěno. Jaká je cena betonového plotu? Navštivte webové stránky firmy MPC ploty a brány a můžete začít kalkulovat nebo si zaslat dotaz na zpracování nabídky. Firma Vám zajistí kompletní servis.

Comments are closed.