Maturitní šaty

Maturitní šaty

Maturanti si teď užívají své poslední vánoční volno, ale brzy je čeká „zkouška dospělosti“. Mnoho lidí se maturity bojí a někteří dokonce oprávněně. Stačí se ale začít připravovat včas a trochu si věřit, pak půjde všechno dobře.

Ještě pojďme na chvíli stranou od učení a pojďme se podívat na výběr maturitních šatů. Ti z vás, kteří už chodili do tanečních, možná ví, jak je těžké sehnat ideální plesové šaty. Oproti nakupování klasického oblečení do školy je to opravdu oříšek. Šaty se vám musí samozřejmě především líbit, ale je tu spoustu dalších faktorů.

šaty na ples

Za prvé, musíte zvolit šaty, ve kterých zvládnete celý večer tancovat. Proto je dobré vybrat šaty s rozparkem, aby se vám v nich lépe chodilo a tančilo. K tomu samozřejmě patří i dobré boty. Zvláště tady platí, že v nich musíte vydržet celý večer, takže by neměly mít zbytečně vysoké podpatky. Patnácticentimetrové podpatky možná vypadají dobře, když si boty zkoušíte v obchodě, ale celý večer v nich tancovat a prodírat se davy lidí, není moc zábava. Proto si vyberte podpatky raději nižší a doma si v nich pořádně vyzkoušejte chodit. Také je dobré, zvolit lodičky s pásky přes nárt. Pásky vám budou hezky držet nohu a uchrání vás tak před nepříjemným vyzouváním, nebo dokonce podvrknutou nohou.

Co se bot týče, tak by samozřejmě měly ladit barevně k šatům. To neznamená, že musí mít nutně stejnou barvu, ale spíše pokud máte třeba růžové šaty, zvolte k nim bílé lodičky. Nebo pokud máte na šatech nějaké černé aplikace a flitry, můžete sáhnout po černých botách.

fialové plesové šaty

Co se týče šatů, tak určitě vybírejte pečlivě a myslete hlavně na to, jak se v nich budete cítit, Je důležité si šaty před plesem pořádně vyzkoušet, klidně si i poraďte s kamarádkami a rodinou. Rádi vám poradí, co vám nejvíc sluší.

Podívejte se na stránky Plesové šaty a vyberte si ty nejkrásnější šaty právě pro vás.

Comments are closed.