Jak připravit svůj dům na prodej?

Jak připravit svůj dům na prodej?

Prodej domů bývá zdlouhavý proces, plný papírování, nejistoty, starostí. Budeme upřímní, jen výjimečně jde všechno hladce a bez problémů. Proto se spousta lidí nechá raději zastupovat realitními makléři, kteří jim celý proces prodeje výrazně usnadní. Prodej domu si ale můžete usnadnit i vy sami, například tím, že dům před tím, než začnou přicházet zájemci tak, aby je na první pohled zaujal a zvýšila se potencionální možnost odkoupení. Pojďme se podívat na některé typy.

Zkontrolujte všechny dveře

Zájemci si budou prohlížet celý dům a budou tedy procházet všemi dveřmi. Určitě by nepůsobilo dobře, kdyby jedny nedovíraly, druhé vrzaly a u třetích byla uvolněná klika. Všechny dveře tedy pečlivě zkontrolujte a případné nedokonalosti opravte.

dům

Nové nátěry

Už nějakou dobu jste v domě nemalovali? Určitě je to znát. Všechny stěny si po nějaké době žádají nový nátěr, bez ohledu na kvalitu použité barvy. Investujte tedy peníze do barev a svůj čas do malování. Uvidíte, jak dům najednou prokoukne.

Zútulněte celý interiér

Na zájemce by mělo z vašeho domu působit teplo domova a pocit, že se jedná přesně o to místo, kde chtějí žít. Nebojte se tedy před prohlídkou svůj dům vylepšit útulnými věcmi, jako je třeba prostřený stůl (bez jídla), měkoučké polštářky, rámečky s fotografiemi, čerstvé květiny.

domov

Ukliďte celý dům jako nikdy předtím

Zaměřte se především na úklid. Ukazovat zájemcům o koupi neuklizený dům nepřichází v úvahu. Všechno pečlivě vydrhněte, vytřete, setřete prach a pak to pro jistotu celé zopakujte. Jestli na tak rozsáhlý úklid nemáte čas, investujte do úklidové firmy.

Toto je pár základních poznatků, které vám mohou pomoci snáze prodat váš dům. Pak už na vás bude čekat jen vaše vlastní stěhování. I to může být dost náročné, ale konečně budete v novém hnízdečku. Pokud hledáte tipy i ohledně stěhování, podívejte se na tipy pro stěhování Odnesto.cz.

Comments are closed.