Jak efektivně využívat skříně na míru

Jak efektivně využívat skříně na míru

Prostor pro štafličkyskříně na míru v Praze i v jiných městech se montují zpravidla tak, že zaplní celý prostor až ke stropu. Tím pádem máte k dispozici další krychlové decimetry navíc a využijete i tu pověstnou „mrtvou zónu mezi skříní a stropem“, která je typická pro klasické nábytkové skříně, vysoké dva metry. Vyžaduje to však při manipulaci s věcmi nějakou židli, ale ta zpravidla nestačí a tak je nutné sáhnout pro malé, hliníkové štafle. Pokud je máte daleko od skříně, řekněme někde ve sklepě, bylo by nesmírně otravné kvůli každému vstupu do horních fochů běhat do sklepa, pro štafličky si nechte zhotovit extra úzký a vysoký prostor uvnitř skříně, kam je ve svislé poloze vsunete. Máte je tak vždy při ruce a zároveň uklizené.

skříň v bytě

Zvětšete si opticky místnost – značnou výhodou tohoto nábytkového řešení je vzhled. Stěží může skříním na míru konkurovat nábytek v běžných obchodech, kde se vy musíte přizpůsobit nabídce a udělat kompromis, zatímco skříně na míru se přizpůsobují vám, vašim požadavkům. Máte k tomu k dispozici mnoho verzí dekorů, barev, vzorů, motivů a také netradičních nápadů. K těm patří i velkoplošná zrcadla – obdélníková, čtvercová, ale i kruhová. Můžete jimi osadit celé dveře nebo jen část a tím opticky zvětšit obytný prostor. Můžete využít i světlých barevných tónů, s nimiž se prostor rozsvítí a nebude stísněný.

moderní ložnice

Balte a ukládejte věci rozumně – do skříní na míru můžete do horních fochů ukládat s klidem i sezonní oděvy nebo obuv, ale s rozumem. Nezapomínejte, že i do skříní se dostane prach, a tak dbejte o to, aby zvláště sezónně využívané věci byly chráněné před vlhkostí a prachem např. v igelitovém pytli s uzavíracím zipem. Do skříní můžete ukládat i trvanlivé potraviny, jako je mouka, luštěniny, ořechy, sušené ovoce atp. Opět k tomu perfektně poslouží právě zipové sáčky.

Comments are closed.