Aplikace Voyager vám naplánuje optimální trasu s více zastávkami

Aplikace Voyager vám naplánuje optimální trasu s více zastávkami

Už jste se s tím možná setkali. Potřebujete naplánovat trasu s více zastaveními, dejme tomu jako cyklista nebo pěší turista, a rádi byste nachodili co nejméně kilometrů a viděli co nejvíce zajímavých míst. Anebo jste obchodním kurýrem, zásobovačem, nebo si brigádou přivyděláváte ranním roznášením novin. Podobných situací je celá řada a pak tedy jistě oceníte optimalizátor trasy, na jehož výpočet se můžete spolehnout. Nepožene vás objížďkami a nebude vás navigovat, pouze naplánuje ideální cestu, a to někdy stačí.
Jedním z propracovaných programů pro OS Android je aplikace s názvem Voyager. Její hlavní předností je, že pracuje bez reklam a zdarma, jednoduše se ovládá a má příjemný vzhled, bez zbytečností, které jen znepříjemňují život.
prohlížeč google

Využití na pěších túrách, při cyklistice, nebo při rozvozu zboží

Program pracuje tak, že vytvoří ideální harmonogram cesty v přesném pořadí zastávek, jak jste je zadali za sebou. Trasa je plánována na mapovém podkladu Google map a můžete si ji pak uložit a použít ji v offline režimu.
Nejprve zadáte start cesty a pak její konečný cíl. Nakonec mezi tyto dva styčné body vložíte případné další zastávky, budou-li třeba. Pak přikážete plánovači, aby vypočítal optimální pořadí zastávek tak, abyste ušli nebo ujeli co nejkratší trasu. Výsledek plánu zobrazí konečnou vzdálenost v kilometrech a také ji uvidíte na Google mapě. V programu je k dispozici našeptávač, takže je vyhledání zastávek a míst velmi snadné a rychlé. Pokud vám trasa vyhovuje, můžete si ji uložit v záložce Directions. Popis jednotlivé trasy je dopodrobna rozepsán v českém jazyce, ačkoliv samotný program pracuje pouze v angličtině. Je to tím, že mapové podklady společnosti Google češtinu podporují.
reliéfní mapa
V nastavení programu lze zvolit typ přepravy, tedy autem, pěšky nebo na kole, můžete trasu zvolit tak, aby nezapočítávala dálnice a placené úseky silnic, podmínkou je však integrace všech bodů na trase ručně.
I přes podporu pouze anglického jazyka si program na Google Play vysloužil poměrně slušné hodnocení, trasy skutečně optimalizuje spolehlivě. Byl hodnocen známkou 4,2 z pěti možných bodů a využívá jej více než 100 tisíc lidí.

Comments are closed.