Vybourané konstrukce musíte odvézt

Vybourané konstrukce musíte odvézt

Každá rekonstrukce domu je jiná. Liší se především rozsahem stavebních prací a svou náročností. Pokud se chystáte rekonstruovat rodinný dům, je rozumné nechat si udělat rozpočet, podle kterého zjistíte, na kolik vás celá rekonstrukce vyjde. Rozpočet by měl obsahovat veškeré stavební práce, materiál, ale i dopravu. Řádně promyšlený a naplánovaný harmonogram prací se vám bude hodit taky, protože se na stavbě setkává více odborných řemesel, které navazují na sebe. Týká se to hlavně rekonstrukcí většího rozsahu. Pokud budete na domě chtít opravit jen opraskanou omítku, je jasné, že vám bude k provedení těchto prací stačit pár řemeslníků, kteří se nemusí ohlížet na to, zda můžou ve své práci pokračovat nebo ne. Rekonstrukce celé fasády s výměnou oken a dveří potřebuje už mít nějaký časový plán. Při takové rekonstrukci se kolem domu začne hromadit vybouraná suť a hmoty, které je nutné odvézt na patřičnou skládku.

stavba

Sami to nezvládnete

Do přestavby bytu se majitelé pouštějí, když jim nevyhovuje jeho půdorysné rozmístění nebo když se chtějí zbavit nevzhledných umakartových koupelen. Taková rekonstrukce je časově i finančně náročná, proto je zapotřebí důkladná připravenost. Budoucí návrh interiéru je nejlépe zkonzultovat s architektem, aby nedošlo v průběhu přestavby k nečekanému nárůstu vašich finančních prostředků. Kromě stavebních prací bude totiž při rekonstrukci zapotřebí i odborných řemesel a odborník už má představu o to, co všechno se bude moct zbourat a kde se budou stavět nové zdi a příčky. Samozřejmě že musíte taky počítat s odvozem vybouraného materiálu, kterého bude dost.

sutě

Poslouží vám i kontejner

Při rekonstrukci bytu si lidé často lámou hlavu s tím, kam dají veškerou suť. K průběžnému ukládání suti poslouží přistavěný kontejner a svoz odpadu Praha už se postará o to, aby se veškerý vybouraný materiál dostal na skládku.

Comments are closed.