Před sluncem i deštěm vás ochrání markýza na terasu

Před sluncem i deštěm vás ochrání markýza na terasu

Možná máte u svého domu krásnou terasu, ale v létě ji vůbec nemůžete využívat, protože vám v tom brání příliš ostré sluneční paprsky. V tom případě je tím pravým řešením pro vás markýza na terasu.

letní zátiší

Markýzy zažívají v posledních letech boom. Lidé si je čím dál častěji pořizují právě jako praktický stínící prvek, který připevní na fasádu a je hotovo, slunce už na ně nemůže. Můžeme je tedy zahlédnout nad terasami rodinných domů, nad balkóny, u obchodů anebo před hotely. Stínu i ochrany před deštěm není nikdy dost.

K oblíbenosti markýz jistě přispívá i fakt, že jejich pořízení je skutečně snadné. Ve srovnání s pevnými zahradními stavbami typu pergol je jejich pořízení poměrně levnou záležitostí. A navíc je můžete mít prakticky hned. Stačí si objednat typ, který vám bude nejvíce vyhovovat, odborná firma vám markýzu připevní na fasádu a je hotovo, můžete si užívat letní pohody v příjemném stínu a ani déšť vás už nemusí zaskočit. Tím spíše, že rozměry markýz mohou být opravdu veliké, takže pod ně hravě umístíte i posezení s přáteli či rodinnou oslavu.

maličká kavárna

Nicméně předtím, než si tento skvělý stínící prvek pořídíte, tak zvažte, co všechno od něj budete očekávat, zda máte zájem o pevnou či zatahovací konstrukci, zda chcete markýzu využívat nejen jako ochranu proti slunci, ale také proti dešti, a co všechno pod ni chcete ukrýt.

žluté markýzy

Konstrukce by měla být vždy dostatečně pevná, aby odolala i nepřízni počasí včetně silného větru a deště. Měla by mít i vhodný sklon. Nicméně podcenit byste neměli ani výběr látky, ze které bude markýza zhotovena. Pakliže vás má spolehlivě ochránit před slunečními paprsky, měla by obsahovat https://www.coi.cz/faq/3-co-musi-reklamacni-protokol-obsahovat/ dostatečný UV filtr, a stejně tak by měla být vodoodpudivá. A pokud si dáte na výběru záležet a nepodlehnete levným nabídkám, pak vám nehrozí, že materiál po pár letech vybledne a ztratí svou pružnost. Investice do kvality se v tomto případě jednoznačně vyplatí.

Comments are closed.