Chladnička, která funguje zadarmo

Chladnička, která funguje zadarmo

Získali jste chalupu, která byla vždycky Vaším snem?Jenže má jednu vadu na kráse. Není tu sklep. Možná, že tu nějaký je, ale ne takový, jaký si představujete. Váš sen byl vždy zahradní sklípek. Ať už ho budete využívat jako sklípek vinný nebo spižírnu, sklípek to prostě chce.
skalní sklep
· Výhodou takového zařízení je určitě i to, že tu potraviny a nápoje vydrží chladné i v letních měsících.
· A pokud chcete na chalupě trávit delší dobu, určitě se Vám stavba sklípku vyplatí.
· Nechcete přeci kupovat ještě jednu ledničku anebo jezdit nakupovat několikrát do týdne.
kamenný dům
Jak na stavbu sklípku?Záleží na tom, jakou máme představu. Hlavně je potřeba vzhled pořádně rozvážit, aby nám tato stavba neudělala nakonec pořádnou ostudu. Když se řekne sklep, většinou si každý představí stavbu, která je situována pod zemí. Nemusí to být tak vždy. Můžete ho postavit v úrovni terénu. Stavbu je pak vhodné zasypat zeminou. Vznikne nám něco na způsob hobitího domku.

Důležitá je vlhkost

Někdy se vyskytne docela závažný problém. Pokud sklípek pečlivě zaizolujeme, budeme mít v jeho útrobách příliš sucho. A to rozhodně není pro uchování potravin to nejlepší.
o Lze to vyřešit tím, že podlahu vysypeme pouze štěrkem nebo pískem.
o Základem pod tímto posypem je hlína, které tak dovolíme dýchat.
vinný sklep
Problém se žádanou vlhkostí můžeme vyřešit i tím, že jako stavební materiál zvolíme neizolované pískovcové bloky, které nám vlhkost zajistí.Naši předkové stavěli sklípek tam, kde byl nějaký pramen. Tím problém s přirozenou vlhkostí vyřešili tím nejjednodušším způsobem. Dalším problémem, který musíte vyřešit před samotnou stavbou je umístění sklípku na pozemku. Zcela nevhodné je stavět ho na navážce. Ta je nestabilní, a tak se může za čas stát, že Vám Vaše dílo ujede i s potravinami k sousedům. Pokud to neudělá už na začátku stavby.

Comments are closed.