Cestovní kancelář versus pronajatý karavan

Cestovní kancelář versus pronajatý karavan

Také už se těšíte na dovolenou? Někteří lidé se rozhodují, zda jí tentokrát naplánovat po svém, anebo dát ještě šanci cestovní kanceláři a nechat si naplánovat program volných dnů někým jiným. Dovolená s cestovkou má svá plus, to nelze popřít, v první řadě se o vás někdo stará, a pokud jde o cestovní kancelář s dobrým renomé, můžete být klidní. Máte zajištěné ubytování i stravování a po celou dobu víte, že vás odtud nikdo nevyhostí (samozřejmě za optimálních podmínek, pokud si odmyslíme nějaké neočekávané situace). Nevýhodou tohoto způsobu trávení dovolené je něco, jako osud psa uvázaného u boudy, máte tu poněkud omezené možnost vlastní seberealizace.

auto Octavia

Pro mnohé z nás je však tento dovolenkový styl neúnosný a raději jsou stále sami sebou a sami také rozhodují o svém vlastním počínání. Vystačí si s tažným zařízením Octavia a s pronajatým karavanem. Pojďme si shrnout, co vše jízda s karavanem obnáší:

Technika řízení vozidla – v první řadě to nebude, jako když vyjíždíte s autem ze své garáže rovnou do práce, cestujete v kabině vozu sami a za vámi se jen práší od silnice. Jízda s karavanem vyžaduje odlišný způsob jízdy a možno podotknout, že se vyplatí zajistit si speciální řidičský kurz, který vás s tímto dopodrobna seznámí.

Trabant s karavanem

Vědět, kde kempovat – je fakt, že karavan je něco jako dům na kolečkách, takže se třeba dnes rozhodnete, že budete přespávat na Lipenské přehradě, a zítra brzy ráno si to již namíříte do Vysokých tater a navečer, při troše štěstí, již budete obdivovat sluncem ozářené horské štíty. Musíte však mít předem zmapováno, a to velmi dobře zmapováno, kde vás s karavanem přijmou s otevřenou náručí, a za jakých podmínek. Budete zřejmě potřebovat i přípojku elektřiny, které v autokempech bývají, ovšem to většinou není problém zajistit. A dobrá rada na závěr: snažte se dopředu mapovat i počasí, vyplatí se to zejména v souvislosti s pobytem na horách.

Comments are closed.